Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

BohaterON w Twojej Szkole. Pamiątkowy dyplom dla każdej placówki

fot. MEiN

fot. MEiN

Trwa rekrutacja do projektu „BohaterON w Twojej Szkole #2023”. Do 2 października szkoły i przedszkola mogą zgłaszać swój udział w ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego, a także promującej postawy patriotyczne i popularyzującej historię Polski XX wieku.

Zgłoszenia do projektu

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki oświatowe pracujące z dziećmi i młodzieżą. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie zgłoszenia do 2 października za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie.

Szkoły, które zgłoszą udział w projekcie, otrzymają zestaw materiałów edukacyjnych, w tym m.in. konspekty zajęć dotyczące Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej wraz ze specjalnymi materiałami audio i wideo. Zadaniem nauczycieli będzie przeprowadzenie lekcji z wykorzystaniem przekazanych pomocy dydaktycznych bądź własnego scenariusza na temat Powstania Warszawskiego. Dodatkowo uczniowie mogą wykonać pamiątkowe wpisy na stronie Dumni z Powstańców.

Każda szkoła, która po zakończeniu akcji prześle sprawozdanie z przeprowadzonych zajęć, otrzyma pamiątkowy dyplom.

„BohaterON w Twojej Szkole”

Od 2016 roku w działania edukacyjne „BohaterON w Twojej Szkole” zaangażowało się ponad 10 tys. przedszkoli, szkół i placówek dla dzieci i młodzieży. Niemal 1,8 mln uczniów z Polski oraz polskich placówek za granicą wzięło udział w lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej. Młodzi ludzie wysłali ponad 1,25 mln kartek i laurek do powstańców. Ponadto 500 nauczycieli uczestniczyło w warsztatach i seminariach.

W 2022 r. tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu Dumni z Powstańców, który stał się wirtualnym miejscem pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Osoby, organizacje i instytucje, którzy działają na rzecz promocji historii Polski i patriotyzmu od 2019 roku są uhonorowywane Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Do tej pory przyznano 96 takich nagród w siedmiu kategoriach: osoba publiczna, dziennikarz, firma, instytucja, organizacja non-profit, pasjonat, nauczyciel.

Projekt jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Szczegóły dotyczące akcji

Źródło: MEiN

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ja, w dniu 26-09-2023 11:11:48 napisał:

    Można zrobić bohaterON wśród posłów i posłanek damy im dyplom .

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Budowa hal
Rejestracja BDO
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)