"Chmura dla przedsiębiorców". Cyfrowa transformacja biznesu
fot. freepik
We współpracy trzech instytucji #– Centralnego Ośrodka Informatyki, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii – powstał nowy przewodnik, który ma na celu wesprzeć przedsiębiorców w transformacji cyfrowej swoich firm. "Chmura dla przedsiębiorców" to baza wiedzy zawierająca porady, przykłady zastosowania nowoczesnych technologii oraz ważne informacje dotyczące korzystania z chmury.
Wraz z dynamicznym rozwojem technologicznym, cyfrowa transformacja biznesu staje się nieodłączną częścią strategii wielu przedsiębiorstw. Dla wsparcia tego procesu przygotowaliśmy specjalny przewodnik, który ma na celu ułatwienie przedsiębiorcom korzystania z nowoczesnych technologii - zarówno tym, którzy rozpoczynają działania z chmurą, jak i dla tych bardziej zaawansowanych użytkowników.
"Chmura dla przedsiębiorców" to kompleksowy podręcznik, który opisano prostym językiem, aby każdy przedsiębiorca mógł z łatwością zrozumieć złożone zagadnienia technologiczne. Przewodnik składa się z 7 rozdziałów obejmujących tematykę - od podstawowych do zaawansowanych technologii chmurowych, a także istotne aspekty prawne i zapewnienie cyberbezpieczeństwa.
Narzędzie to ma na celu nie tylko wesprzeć większe przedsiębiorstwa w ich transformacji cyfrowej, ale także pomóc mikro i małym firmom w przygotowaniu do tego procesu. Dzięki przykładom zastosowania nowoczesnych technologii oraz praktycznym wskazówkom, przedsiębiorcy mogą lepiej zrozumieć potencjał chmury obliczeniowej jako katalizatora zmiany technologicznej w biznesie.
Zachęcamy do zapoznania się z nim i do zgłaszania uwag, komentarzy oraz pomysłów na dalszy rozwój tego narzędzia na adres pcho@cyfra.gov.pl.
Przewodnik - Chmura dla przedsiębiorców
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Czytaj również
- Program "Laptop dla Nauczyciela". Zmieni się sposób rozliczania wniosków
- 837 tysięcy informacji o wakacjach składkowych. Kolejne w przygotowaniu
- Wakacje składkowe. Dziś przedsiębiorcy otrzymają informację o przyznaniu ulgi
- Wpłynęły wnioski o wakacje składkowe. Kiedy informacja, a kiedy decyzja?
- Zamierzasz założyć firmę? Pamiętaj o obowiązkowej rejestracji na PUE ZUS
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!