Dziś mamy 27 września 2024, piątek, imieniny obchodzą:

27 marca 2024

Czy psychologia w biznesie to przyszłościowe studia? Rozwiewamy wątpliwości

fot. powierzony

fot. powierzony

Z roku na rok rośnie popularność psychologii w biznesie. To wszystko za sprawą zrozumienia, że# sukces firm nie zależy wyłącznie od jakości produktu czy działań marketingowych na wielką skalę. Równie duże znaczenie ma wykorzystanie psychologicznych aspektów nie tylko w strukturze korporacyjnej, ale także w komunikacji z klientami. Brzmi jak coś, czym chcesz się zajmować? Wybierz psychologię w biznesie na studiach licencjackich.

Studia z psychologii w biznesie – czy warto?


Na początku warto podkreślić dwie rzeczy. Pierwsza z nich to nazwa studiów, która w pełnej wersji brzmi: psychologia w biznesie i zarządzaniu. A druga – nie jest to oddzielny kierunek, a specjalność realizowana w ramach Psychologii I stopnia. W praktyce wygląda to tak, że przedmioty związane stricte z psychologią w biznesie zaczynają się od 4. semestru.


Czy warto wybrać tę ścieżkę zawodową? Mamy dobrą wiadomość dla osób zainteresowanych kształceniem w ramach specjalności psychologia w biznesie – studia te są jednym z najnowszych modułów, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Coraz więcej firm – zarówno tych polskich, jak i międzynarodowych korporacji – zatrudnia absolwentów psychologii w biznesie i zarządzaniu na stanowisku lidera/menadżera zespołu. Oprócz tego wiedza i umiejętności zdobyte na studiach przydadzą się również w pracy w:

  • agencji reklamowej i PR,
  • obsłudze klienta,
  • działach sprzedaży, marketingu, HR czy EB.

Co więcej, po studiach z psychologii w biznesie możesz otworzyć własną działalność i prowadzić szkolenia lub oferować usługi doradcze. Czy warto w takim razie je ukończyć? Zdecydowanie tak.


Psychologia w biznesie – przedmioty na studiach


Czego uczą się studenci psychologii w biznesie? Przedmioty na tej specjalności obejmują następujące tematy:

  • psychologia podejmowania decyzji,
  • psychologia marketingu,
  • komunikacja w biznesie,
  • podstawy zarządzania,
  • kultura organizacyjna i zachowania organizacyjne,
  • negocjacje i mediacje w biznesie,
  • zarządzanie zmianą,
  • psychologia szkoleń,
  • psychospołeczne warunki pracy,
  • autoprezentacja,
  • przywództwo i zarządzanie zasobami ludzkimi,
  • stres i dysfunkcje w organizacji.

Tak skonstruowany program nauczania na studiach z psychologii w biznesie i zarządzaniu gwarantuje, że ich absolwenci będą w stanie sprawnie zarządzać zespołem, prowadzić mediacje i rozwiązywać konflikty, budować zespół, prowadzić rekrutację oraz wykorzystywać w praktyce aspekty psychologiczne wpływające na kształtowanie wizerunku i strategii marketingowej firmy.


Nowoczesne podejście do edukacji: psychologia w biznesie na studiach online


Co powiesz nie tylko na zdobywanie wiedzy i umiejętności z zakresu nowej, rozwijającej się dziedziny, ale także na robienie tego w równie nowoczesny sposób? Taką możliwość daje np. psychologia w biznesie i zarządzaniu na studiach online, czyli prowadzona z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Dzięki niej możesz połączyć edukację z pracą, podróżami, macierzyństwem albo innymi studiami, korzystając z wiedzy i doświadczenia odpowiednio wykwalifikowanej kadry.

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesienna aura bywa zdradliwa. Zachowajmy szczególną ostrożność

Po miesiącach sprzyjających warunków dla kierowców nadchodzą dni #ze zdradliwą aurą. Wczoraj astronomiczna, dzisiaj z kolei zawitała do nas kalendarzowa jesień. Osoby wybierające się w podróż samochodem powinny wziąć pod uwagę najświeższe prognozy o jesiennej, a co za tym idzie zmiennej pogodzie. Ta zmienność wpływa bezpośrednio na prowadzenie pojazdu. Przed nami mgliste dni, opady deszczu, niższa temperatura oraz mokre liście na drodze. Zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do takich warunków to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

(czytaj więcej)
0

Operacja pk. Feniks. Zaangażowanych ponad 200 żołnierzy

W poniedziałek 23 września rozpoczęła się operacja #pod kryptonimem FENIKS, w którą jest zaangażowanych ponad 200 żołnierzy 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W niesieniu szeroko pojętej pomocy na terenach popowodziowych uczestniczą terytorialsi ze wszystkich 4 batalionów 8.K-PBOT z Torunia, Inowrocławia, Grudziądza i Włocławka. Zaangażowane zostały również samodzielne kompanie. W razie potrzeby doraźnie do pomocy może być kierowanych więcej żołnierzy. W ostatni weekend z 8.K-PBOT było ich ponad 400.

(czytaj więcej)
0

Miłośnik historii natrafił na karabin. Broń trafiła do bydgoskiego muzeum

Policjanci z# Koronowa prowadzili sprawę związaną z odnalezieniem, przez miłośnika artefaktów, jednostki broni z czasów II Wojny Światowej. Jej finałem było wczorajsze spotkanie w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, gdzie Komendant Komisariatu Policji w Koronowie młodszy inspektor Tomasz Meyze przekazał Dyrektorowi Muzeum Panu Wojciechowi Bartoszek odnalezioną broń wraz z magazynkami i amunicją.

(czytaj więcej)
0

"Dopytujemy mieszkańców czego im potrzeba". Z pomocą powodzianom

W Lewinie Brzeskim i Głuchołazach wciąż są strażacy# z woj. kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)