Dwa dni dla turystyki
fot. pow.
31 marca i 1 kwietnia odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława #Staszica w Nakle nad Notecią Szkolne Dni Turystyki.
W czwartek młodzież klas turystycznych i uczniowie z Gimnazjum nr 3 oraz z Gimnazjum numer 4 wzięli udział w spotkaniu z p. Agatą Bromberek – kulturoznawcą, która 10 lat temu wyjechała trochę przypadkiem do Turcji i... została tam do dzisiaj. Mieszka w Alanyi nad Morzem Śródziemnym, pracuje w biurze turystycznym i wciąż odkrywa nowe rzeczy, które w Turkach ją dziwią lub zachwycają. Uzależniona od podróży: ostatnio wróciła z Australii. Pani Agata Bromberek zaprezentowała swoja pracę w Turcji, przybliżyła kulturę regionu i podzieliła się wrażeniami z podróży po tym pięknym kraju.
Kolejnym elementem spotkania był skecz o tematyce turystycznej przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
Młodzież gimnazjalna miała okazję wziąć udział w konkursie geograficznym z nagrodami, który odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na rozpoznawaniu popularnych atrakcji turystycznych z całego świata prezentowanych na fotografiach. W drugim etapie uczniowie gimnazjów rozpoznawali popularną muzykę taneczną z różnych krajów. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi w konkursie uczniowie otrzymywali upominki.
W piątek uczniowie naszego technikum wysłuchali wykładu doktora Zdzisława Preisnera, wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu, geografa, podróżnika, pasjonata historii dawnych cywilizacji, religii i współczesnych kultur na świecie. Ponadto doktor Zdzisław Preisner jest członkiem wielu prestiżowych organizacji turystycznych. Tematem przewodnim wykładu były walory turystyczne Etiopii, a w szczególności Kotlina Danakilska, którą doktor odwiedził w 2005 roku. Wykład uświetniły przepiękne fotografie autora. Ponadto studenci WSB w Toruniu przybliżyli młodzieży naszej szkoły ich uczelnię.
Wszystkim biorącym udział w imprezie dopisywał humor, szczególnie podczas rozpoznawania państw na podstawie słuchanych utworów muzycznych.
Pragniemy serdecznie podziękować za przybycie uczniom gimnazjów oraz naszym Gościom, Pani Agacie Bromberek oraz doktorowi Zdzisławowi Preisnerowi.
Organizatorami Dni Turystyki byli nauczyciele przedmiotów turystycznych: Tatiana Borowczyk – Sobczak i Wojciech Tyborski oraz uczniowie klasy IV b: Aleksandra Furgała, Paula Koziarska, Aleksandra Łoś i Daniel Borodeńko.
Materiał: powierzony
Galeria
Czytaj również
- "Gwiezdne tarapaty". Na scenie było anielsko, wesoło i magicznie
- Tradycyjne kolędowanie w Dwójce. Jury wybrało zwycięzców
- Dzielnicowi odwiedzili uczniów. Poruszono wiele ważnych tematów
- Panorama Racławicka ostatnim punktem wycieczki. Uczniowie we Wrocławiu
- Pobyt uczniów we Wrocławiu. Drugi dzień zwiedzania
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!