Muzyka, tańce i wspaniały gość. Do Ślesina przybył św. Mikołaj
fot. MM
6 grudnia dzieci z terenu sołectwa Ślesin zostały zaproszone #do miejscowego Wiejskiego Domu Kultury, by przy wspaniałej zabawie - wspólnie oczekiwać na pewnego, bardzo mile widzianego gościa...
Mikołajkowy wodzirej, pomocnicy św. Mikołaja, a nawet sam Grinch we własnej osobie - takie osobistości zabawiały tego dnia najmłodszych mieszkańców Ślesina, którzy chętnie uczestniczyli w rozmaitych zabawach. Te bez wątpienia umiliły dzieciom czas oczekiwania na św. Mikołaja - a gdy ten już się pojawił, w sali zrobiło się naprawdę głośno. Dzieci z radością powitały tak długo wyczekiwanego przez nie gościa, a ten chcąc się zrewanżować za tak miłą gościnę - podarował wszystkim znajdującym się w WDK dzieciom prezenty.
Za organizację wydarzenia odpowiadał Wiejski Dom Kultury i Biblioteka w Ślesinia, a także sołtys wraz z radą sołecką.
Galeria
Czytaj również
- Tradycyjny świąteczny kiermasz. Uroczyste kolędowanie
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- Niezwykły koncert. Wykonawcy nagrodzeni licznymi brawami
- "Magiczny świat kamieni szlachetnych". Prelegentka opowiadała o opalach
- Niezapomniana przygoda. Nakielscy harcerze w Zakopanem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!