Szkolenie dla producentów mięsa wołowego. Zaprezentowano kilka ciekawych prelekcji
fot. KPODR Minikowo
Ponad 100 hodowców bydła mięsnego, rolników i doradców rolniczych wzięło udział w „Szkoleniu # dla producentów mięsa wołowego” które odbyło się 25 stycznia 2018 r. w Minikowie.
Spotkanie organizował Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Uczestników konferencji powitali: Ryszard Kamiński Dyrektor KPODR Minikowo oraz Jacek Zarzecki Prezes Zarządu PZHIPBM.
Pierwszym wykładowcą był lek. wet. Wojciech Wójcik, który przedstawił temat: „Profilaktyka weterynaryjna w chowie bydła mięsnego”. Następnie Stanisław Pater – specjalista KPODR zaprezentował możliwości skorzystania ze wsparcia hodowli bydła mięsnego z PROW 2014-2020. W czasie przerwy uczestnicy szkolenia mogli skorzystać z oferty wydawnictw związanych z branżą hodowlaną.
Kolejny wykład przeprowadził dr inż. Mariusz Bogucki z UTP w Bydgoszczy który opowiedział o uwarunkowaniach ekonomicznych w hodowli bydła mięsnego. Oczekiwanym przez słuchaczy wykładowcą był prof. dr hab. Roman Łyszczarz z UTP w Bydgoszczy. Zaprezentował on temat: „Znaczenie użytków zielonych w tworzeniu bazy paszowej dla bydła mięsnego”. Na zakończenie przedstawiono możliwości współpracy z zakładami przetwórczymi producentów wołowiny na przykładzie współpracy z jednym z zakładów mięsnych. Po zakończeniu zostały rozlosowane nagrody. Ostatnim punktem spotkania była degustacja pysznych steków z wołowiny.
materiał: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie
Galeria
Czytaj również
- Działania bioasekuracyjne. Wnioski złożyło blisko 7 tys. rolników
- Ostatni piątek miesiąca. Dziś placówka czynna krócej
- Usuwanie folii rolniczych. Czy program będzie kontynuowany?
- Tegoroczne wsparcie klęskowe. Większość środków już wypłacona
- Wsparcie konkurencyjności gospodarstw. Wkrótce koniec naboru
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Nie przechowuj potraw zbyt długo. Mogą ulec zepsuciu nawet w lodówce
Święta minęły, a bigos, sernik# i pasztet wciąż czekają na swoją kolej?
(czytaj więcej)Grzybobranie w sezonie zimowym? Tak, to możliwe
Choć większość grzybów pojawia się jesienią, w zimowych miesiącach# również można znaleźć prawdziwe perełki.
(czytaj więcej)Ustawa podpisana. Wolna Wigilia od przyszłego roku
Wigilia będzie dniem wolnym od pracy #od przyszłego roku – ustawa w tej sprawie przeszła przez Parlament i 24 grudnia została podpisana przez Prezydenta. To rozwiązanie popiera zdecydowana większość Polek i Polaków.
(czytaj więcej)Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?
Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go #jak każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
rolnik, w dniu 28-01-2018 21:11:53 napisał:
odpowiedz
pola, w dniu 28-01-2018 22:52:36 napisał:
odpowiedz
dziuta, w dniu 18-02-2018 21:13:50 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!