Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2024

„To nie jest mój mąż”. Ciekawa propozycja na jesienne wieczory

fot. pow.

fot. pow.

Co zrobić by ponure jesienne wieczory zamienić na wieczory# pełne śmiechu? Otóż wystarczy sięgnąć po książkę Olgi Rudnickiej pt. „To nie jest mój mąż”.

Tak zrobiły członkinie DKK w Paterku. Listopadowe wieczory poświęciły na przeczytanie zabawnej komedii kryminalnej, której główną bohaterką jest bibliotekarka Matylda Dominiczak.

Jej wielkim marzeniem było zdobycie licencji prywatnego detektywa. Swoje marzenie oczywiście zrealizowała. Czytelnicy wertując kolejne strony książki mogą poznać jej pierwsze detektywistyczne zadanie. Ta nieco zwariowana bibliotekarka, jednych doprowadzi do białej gorączki, innych do łez z powodu śmiechu. Jej metody śledcze są zaskakujące i kontrowersyjne, ale okazuje się, że kobieca intuicja ma swoją siłę i bywa skuteczna w prowadzeniu śledztwa. Matylda jest tak skuteczna i zaradna, że postanawia także sama skonstruować broń. Przecież nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Jakiego to kalibru broń? I z jaką siłą rażenia? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy sięgną po książkę Olgi Rudnickiej i przeczytają w jakich okolicznościach użyła jej detektyw Matylda. Zachęcamy do przeczytania książki „To nie jest mój mąż”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie
w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Kolejne spotkanie DKK w Paterku odbędzie się 12 grudnia.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią – Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)