Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

31 sierpnia 2013

Michał Płuciennik sołtysem!

fot. MB

fot. MB

Po wielu problemach i przetasowaniach, rozpoczęciu zebrania niemal od nowa, udało się wybrać sołtysa Minikowa. Został nim Michał Płuciennik.

Minikowo ma 339 mieszkańców uprawnionych do głosowania. W sumie w zebraniu wzięło udział 36 mieszkańców. Niestety, wybór sołtysa okazał się nie taki prosty. Z tej funkcji po 2-letnie kadencji zrezygnował Grzegorz Jankowsi. Głównym powodem jego rezygnacji było to, iż nie jest on już mieszkańcem wsi i nie jest w stanie dojeżdżać z Bydgoszczy na wezwanie każdego mieszkańca, aby rozwiązywać bieżące problemy.

W piątkowe popołudnie mieszkańcy zmierzyli się z problemem zastąpieniem sołtysa Jankowskiego. Na początku wybrano komisję skrutacyjną i tu nie było żadnych problemów w komisji mieli zasiąść: Michał Płuciennik, Alicja Lisiecka oraz Małgorzata Krzemkowska. Problemy pojawiły się przy podawaniu kandydatów na sołtysa. Żaden z wymienionych nie wyraził zgody, nie pomogły nawet prośby mieszkańców w stosunku do najbardziej typowanego kandydata poprzedniego sołtysa Wiesława Nowickiego.

Po zarządzeniu krótkiej przerwy i naradzie sołtysa udało się wyłonić kandydata na sołtysa. Michał Płuciennik, zrezygnował z bycia członkiem rady sołeckiej i wyraził zgodę na kandydowanie w wyborach na tę funkcję. Tym samym do komisji skrutacyjnej w jego miejsce weszła Agata Kobza. Jeden z mieszkańców w tym czasie także podał drugiego kandydata – Józefa Pawelskiego.

W tajnym głosowaniu na 36 obecnych mieszkańców na początku zebrania, w głosowaniu uczestniczyło 33, oddano 33 ważne głosy na Michała Płuciennika.

Ustępujący sołtys przekazał pani Michałowi tablicę, która zawiśnie na jego domu z napisem „sołtys”. A Grzegorz Jankowski w podziękowaniu za pełnienie funkcji od Renaty Wrzesz -przedstawiciela urzędu otrzymał bukiet kwiatów i list okolicznościowy od burmistrza Napierały.

Oceń artykuł: 168 140

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

KOBIZE
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Szkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
79PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)