Mini Playback Show. Wystąpiło blisko sto osób
fot. MM
25 października w sali widowiskowo-kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury# było głośno, a to za sprawą trzeciej edycji gminnego konkursu pn. Mini Playback Show, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Zgodnie z regulaminem, w konkursie udział mogły wziąć przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i podopieczni instytucji kultury z terenu gminy Nakło. Zainteresowanie było, duże, gdyż ostatecznie swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentowało ok. 100 osób.
Występom przyglądało się jury w składzie: Alina Gordon – dyrektor Szubińskiego Domu Kultury, Angelika i Radosław Gołata – właściciele i instruktorzy Studia Tańca Dance Academy, Daria Bomba, która przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 10 lat i brała udział w licznych turniejach reprezentując nasz region oraz Joanna Nowicka, która w jury konkursu zasiadła już po raz trzeci. Jury, w swojej ocenie, kierowało się kryteriami takimi jak: dobór repertuaru, poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru wybranej piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy i oryginalność.
Wyniki:
Przedszkolaki
1. Przedszkole nr 3 „Bajkowa Łąka” (Aleksander Paradowski, Mikołaj Tomanik, Zosia Łabisz, Pola Trudzińska, Maria Sikorska, Olga Marach, Aleksa Płatników, Alicja Będzitko)
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie (Melisa Michalska, Iga Mikołajczak, Kalina Strzechowska, Helena Mrówczyńska, Lena Kamińska, Anastazja Jopek, Kacper Boys)
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku (Wojciech Wolko, Michalina Rogacka, Lena Tajkowska, Matylda Lewandowska, Kornelia Urbańska)
Poza podium, ale z równie fantastycznymi występami, znalazły się przedszkolaki z przedszkola nr 1 „Tęczowe Wzgórze”, nr 2, Reksio oraz Słoneczko w Nakle.
Klasy I – III
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle (Zosia Nowak, Konrad Wojciechowski, Jagoda Piniarska, Zuznna Kucharska, Lena Górecka, Lena Głowska, Blanka Świerczyna, Julia Wiśniewska i Izabela Wolko)
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle (Basia Bartnik, Nadia Bury, Nela Łoboda, Oliwia Rybacka i Gabrysia Walentyn)
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie (Joanna Barańska)
Poza podium znaleźli się uczniowie szkoły w Kosowie, zespołu szkół specjalnych w Karnowie, zespołu szkolno-przedszkolnego w Paterku oraz solistki z zespołu szkolno-przedszkolnego nr 3 w Nakle.
Klasy IV - VIII
1. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle (Antonina Rybak)
2. Zespół Szkolno-Przedszkolny (Klaudia Kujawka)
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle (Wiktoria Jurkowska, Lena Rydzyńska, Marysia Pięta i Pola Wegner)
Poza podium znaleźli się przedstawiciele zespołów szkolno-przedszkolnych nr 3 i nr 4 w Nakle oraz w Paterku, a także szkoły w Kosowie i zespołu szkół specjalnych w Karnowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale za udział, a najlepsi również nagrody rzeczowe.
Niespodzianką, podczas trwania wydarzenia, był występ tancerzy ze Studia Tańca Dance Academy w Nakle. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczestnicy bawili się w rytm hitów takich jak „A ram sam sam” i „Czeko-czeko-czekolada” oraz częstowali się tortem.
Galeria
Czytaj również
- Krajeńskie Morsy pożegnały 2024 rok. Nadzieja na mroźną zimę
- Najważniejsze wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Podsumowanie 2024 roku
- Niezapomniane wrażenia artystyczne i duchowe. Wyjątkowy koncert w Turze
- Tytuł "Osobowość roku TPN" dla Anny Sergott. Kustosz wyróżniona
- Koncert kolęd. Msza święta z oprawą muzyczną orkiestry dętej
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Miły, w dniu 25-10-2024 17:46:56 napisał:
odpowiedz
Jedność , w dniu 25-10-2024 18:32:02 napisał:
odpowiedz
A do poznania daleko , w dniu 25-10-2024 21:28:54 napisał:
odpowiedz
Jula, w dniu 26-10-2024 19:04:49 napisał:
odpowiedz
Gość , w dniu 26-10-2024 20:20:24 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!