Dwie szkoły z powiatu w etapie wojewódzkim. Olimpiada ZUS

fot. powierzone
4 marca na Uniwersytecie WSB Merito w # Toruniu odbędzie się wojewódzki etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Rywalizować ze sobą będą 22 drużyny.
Co roku Olimpiada ZUS przyciąga rzesze uczniów, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. W tegorocznej edycji do pierwszego etapu konkursu zgłosiło się ponad 34,7 tys. uczestników z całego kraju, w tym niemal 2,7 tys. z województwa kujawsko-pomorskiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się 323 najlepsze zespoły z całej Polski. W naszym regionie rywalizować będą uczniowie z 22 szkół z Włocławka, Torunia, Nakła nad Notecią, Bydgoszczy, Koronowa, Strzelna, Mogilna, Łasina, Kcyni, Sypniewa, Świecia oraz Grudziądza – informuje Krystyna Michałek, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim.
Z naszego powiatu, w tym etapie olimpiady wezmą udział reprezentacje z Zespołu Szkół im. St. Staszica w Nakle w składzie: Natalia Kowalska, Kaja Eszer, Weronika Pokojska. Ta drużyna ma na swoim koncie 55 punktów. Druga ze szkół z powiatu to Zespół Szkół Technicznych w Kcyni, z którego udział wezmą uczniowie: Kacper Nowak, Klaudia Formela, Michalina Staszewska. Ta drużyna do tej pory zebrała 43. punkty we wcześniejszych etapach olimpijskiej rywalizacji.
Trzyosobowe drużyny biorące udział w wojewódzkim etapie będą miały za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. Szesnaście najlepszych zespołów, które zdobędą co najmniej 20 punktów, oraz maksymalnie cztery dodatkowe drużyny wskazane przez Komitet Główny, wezmą udział w rywalizacji o zwycięstwo w wielkim finale, który odbędzie się 15 kwietnia w ZUS w Warszawie. 4 marca poznamy szkołę, która będzie reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w centralnych zmaganiach.
Nagrody rzeczowe i indeksy
Udział w olimpiadzie wiąże się również z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych uczestników. Zwycięzcy etapu centralnego otrzymują laptopy za pierwsze miejsce, tablety za drugie, a czytniki e-booków za trzecie. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS z uczelniami wyższymi laureaci mają szansę na zdobycie indeksów lub dodatkowych punktów w rekrutacji na wiele prestiżowych uczelni w Polsce. Indeksy oferują między innymi Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Ministerstwo Edukacji Narodowej docenia rangę olimpiady, umieszczając ją od lat na liście konkursów przedmiotowych. Oznacza to, że laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnego egzaminu zawodowego na technika rachunkowości oraz technika ekonomistę w zakresie kwalifikacji EKA. 04 i EKA. 05. Olimpiada oraz program „Lekcje z ZUS” znajdują się pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
materiał: Krystyna Michałek regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie kujawsko-pomorskim/red.
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Uczeń, w dniu 28-02-2025 21:10:18 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!