100 lat kobiet w Policji. Wyróżniono funkcjonariuszki

fot. KPUW
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim uczczono # setną rocznicę służby kobiet w Policji. To nie tylko okazja do świętowania, ale także refleksji nad drogą, jaką przeszły kobiety w służbach mundurowych, nad determinacją, która przez dekady torowała im drogę do pełnej równości w Policji oraz nad ich wkładem w bezpieczeństwo naszego kraju.
W uroczystości wziął udział Wojewoda Michał Sztybel, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy Inspektor Jakub Gorczyński, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Sławomir Szymański oraz funkcjonariuszki i pracownice cywilne kujawsko-pomorskiego Garnizonu Policji.
Obecność kobiet w szeregach Policji to historia odwagi i determinacji. Ich codzienna służba, pełna zaangażowania i poświęcenia, jest dowodem na to, że Policja to wspólnota oparta na wartościach, które nie znają granic płci.
Mam świadomość, że jesteście reprezentantkami dużo większej grupy osób, które pracują w polskiej Policji, dlatego jesteście pewnym symbolem. Na Wasze ręce chciałem dzisiaj w imieniu Państwa Polskiego i Premiera powiedzieć „Dziękuję” i wyrazić swoją wdzięczność. Mam nadzieję, że będzie was jeszcze więcej w polskiej Policjii - mówił Wojewoda Michał Sztybel podkreślając, jak bardzo zależy mu na budowaniu pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy i funkcjonariuszek pracujących w Policji, z którymi wspólnie stanowi o Państwie Polskim i odpowiada za wspólne dobro.
Inspektor Jakub Gorczyński, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podsumował, że obecnie w garnizonie kujawsko-pomorskim służy 827 funkcjonariuszek, co daje około 17%, natomiast w służbie cywilnej są to 854 panie, co stanowi ponad 70% wszystkich pracowników cywilnych.
Chciałem wszystkim Paniom podziękować za służbę i pracę. Bez Was Policja byłaby uboższa o pierwiastek profesjonalizmu, uśmiechu i o wszystkie cechy kobiece, które wprowadzacie do formacji. Życzę Wam wszystkim samych sukcesów w służbie i pracy, paniom policjantkom życzę zawsze, żebyście całe i zdrowe wracały po służbie do domu. Paniom ze służby cywilnej życzę satysfakcji z pracy w Policji, noszenia z dumą miana pracownika cywilnego w Policji - mówił Komendant.
Podczas spotkania podinsp. Anna Frencel – Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy ds. Ochrony Praw Człowieka przybliżyła rys historyczny Kobiet w Policji, który rozpoczął się od daty 1925 roku, gdy po raz pierwszy Polki uzyskały możliwość wstąpienia do służby policyjnej. Było to siedem lat po wywalczeniu przez kobiety praw wyborczych i mimo początkowego sceptycyzmu wobec ich rola szybko zyskała uznanie, a formacja rozwijała się dynamicznie.
Wojewoda Michał Sztybel oraz Komendant Wojewódzki Policji insp. Jakub Gorczyński wręczyli wyróżnionym policjantkom i pracownicom cywilnym listy gratulacyjne oraz upominki. Wyróżniono łącznie 30 policjantek.
materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki
Galeria







Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)
Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad
Kierowca , w dniu 27-02-2025 09:34:16 napisał:
odpowiedz
Obserwator , w dniu 27-02-2025 09:35:26 napisał:
odpowiedz
emer.policjant, w dniu 27-02-2025 10:01:32 napisał:
odpowiedz
3, w dniu 27-02-2025 12:31:40 napisał:
odpowiedz
Zofia, w dniu 27-02-2025 14:29:16 napisał:
odpowiedz
Hello, w dniu 27-02-2025 17:10:11 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!