Dziś mamy 26 grudnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

24 lutego 2024

"Najbardziej potrzebna jest wiata". Nie ma nawet zatoczki

fot. MM

fot. MM

Przez Nakło przejeżdżają autobusy komunikacji publicznej i zatrzymują się #na wyznaczonych przystankach. Zdaniem wielu mieszkańców jeden z przystanków jest niebezpiecznie i niewygodnie usytuowany.

Wyznaczanie przystanków autobusowych oraz budowa i naprawa wiat autobusowych to zadania własne gmin. Lokalizację przystanków wyznaczają i uchwalają radni rad miejskich. Spośród przystanków rozlokowanych na terenie Nakła jeden znajduje się przy ul. Jackowskiego. To właściwie tylko znak informujący o tym, że jest to przystanek, postawiono tam ławkę, jest kosz na śmieci. To wszystko. Nie ma wiaty, więc pasażerowie nie mają gdzie się schronić. Co gorsza, nie ma tam zatoki autobusowej, więc autobusy żeby zabrać pasażerów zmuszone są zatrzymać się na ulicy. Nie jest to bezpieczne dla pozostałych kierowców, a co więcej powoduje to częste utrudnienia w płynności ruchu pojazdów.

Teraz nie ma możliwości

Kilka lat temu, ulica Jackowskiego była kompleksowo przebudowana. Jednak mimo znaczącej przebudowy, zatoka dla autobusów nie powstała. Jeszcze w 2018 roku, po licznych głosach od mieszkańców tego rejonu Nakła władze gminy zadeklarowały, że zatoka powstanie. Nie ma jej do dzisiaj, podobnie jak wiaty na tym przystanku, a zdaniem wielu mieszkańców bardzo by się przydała. – Najbardziej potrzebna jest wiata na ul. Jackowskiego. Ja nie dojeżdżam, ale gdy przechodzę to widzę mnóstwo ludzi zmarzniętych oczekujących na autobus, a zwłaszcza młodzieży – uważa jedna z mieszkanek Nakła. Rzeczywiście. W pobliżu są dwie szkoły średnie - nakielskie liceum i Żegluga więc uczniowie korzystają z tego przystanku wyjątkowo często. Czy w ostatnim czasie coś się zmieniło? Zapytaliśmy w nakielskim urzędzie o to, czy planowana jest przebudowa tamtejszego przystanku. – W budżecie na 2024 rok nie zaplanowano przebudowy ul. Jackowskiego. Obecna infrastruktura drogowa uniemożliwia postawienie wiaty przystankowej na tej ulicy – wyjaśnił zastępca burmistrza gminy Nakło Piotr Kalamon. To tyle. Mieszkańcy apelowali o zatokę jak i wiatę, więc urząd gminy miał świadomość o takiej potrzebie mieszkańców. Pomimo tego, w czasie remontu nie wzięto tych apeli pod uwagę, a teraz już po remoncie nie ma takiej możliwości.

Źródło:  

Oceń artykuł: 13 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (20) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (12)

    Byle do wyborów, w dniu 24-02-2024 10:44:18 napisał:

    Wobec tego trzeba bezapelacyjnie do samego końca....zmienić Burmistrza by nagle powstały"warunki" do postawienia takiej wiaty.Pamiętajcie przy urnach-żegnamy geriatrę leśnym dziadkom należy "podziękować" Pokazali że ich wybór był nieporozumieniem.

    odpowiedz

    • 5 (11)

    Obserwator, w dniu 24-02-2024 12:43:52 napisał:

    No napewno za Niemczeskiego bedzie lepiej bedzie decydowal sam o sobie jak do tej pory i zaraz beda wiaty i ulice naprawione tak jak w Paterku ze dotej pory nic nie zrobione

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 4 (4)

    Sąsiad vice burmistrza , w dniu 24-02-2024 12:48:34 napisał:

    Panie Kalamon. A kiedy kostka na Jana Pawła? Ile można jeździć po dziurach? Nie szkoda Panu samochodu?

    odpowiedz

    • 3 (5)

    kik, w dniu 24-02-2024 13:31:14 napisał:

    Może zatrudnienie 3 wiceburmistrza by pomogło w realizacji potrzeb mieszkańców?

    odpowiedz

    • 4 (10)

    Nakielanin, w dniu 24-02-2024 14:36:03 napisał:

    Zanim zrobi się wiatę przystankową to jeszcze zburzyć ten obskurny sklep motoryzacyjny gdzie czas stanął w miejscu i zatrzymał się na latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku

    odpowiedz

    • 0 (6)

    22, w dniu 24-02-2024 17:10:52 napisał:

    Jaka wiata co by chłopcy mieli co tłuc a piszący te wypociny myśli że w Nakle to kierowcy same gamonie i mają problem z omineciem autobusu który stoi tam godzinami ha ha

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 7 (7)

    Motor, w dniu 24-02-2024 18:45:13 napisał:

    sprzedawca to gbur i burak

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    mieszkaniec, w dniu 24-02-2024 19:26:51 napisał:

    I ta buda stojaca na ul, Potulickiej przy Biedronce rowniez do wymiany Szkoda ze zaden Radny nie dojezdza do Bydgoszczy .

    odpowiedz

    • 2 (2)

    Daro, w dniu 24-02-2024 19:32:05 napisał:

    Z postawionego pytania wynika, że przystanek nie jest wyposażony w zatoczkę i zatrzymanie autobusu następuje na jezdni. W takim wypadku nie dopuszcza się omijania autobusu, jeżeli wymaga to najechania na znak poziomy “linia podwójna ciągła”.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 0 (0)

    Ryś, w dniu 24-02-2024 19:40:57 napisał:

    Nie ma to nie ma

    odpowiedz

    • 2 (2)

    naklo , w dniu 24-02-2024 20:12:51 napisał:

    Pinindzy ni ma i nie będzie bo muszą być na wybory.

    odpowiedz

    • -1 (5)

    obserwator, w dniu 24-02-2024 22:02:57 napisał:

    Burmistrz zbiera na pensję dla swoich zastępców ( starych kumpli) dlatego wiele inwestycji możemy sobie tylko wyobrazić. Jest szansa zmienić to przy wyborach, jak też pozbyć się starych bezużytecznych radnych - bezradnych.

    odpowiedz

    • 4 (6)

    Romek, w dniu 25-02-2024 09:27:50 napisał:

    Efekt 8 lat rządów PIS i ich walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Straciliśmy i dworzec i przystanki z wiatami. Zapraszam na wybory samorządowe.

    odpowiedz

    • 3 (3)

    nakiel, w dniu 25-02-2024 20:11:03 napisał:

    Niemczewski Wam wszystko załatwi już to widzę haha

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Marian, w dniu 25-02-2024 22:03:58 napisał:

    Przecież ten z olszewki nie robi zatoczek i przystanków to nie oczekujcie że sławek coś zrobi w tej sprawie.

    odpowiedz

    • 0 (0)

    as, w dniu 28-02-2024 09:59:16 napisał:

    Panie Piotrze z kim Pan na rynku zupełny brak wyczucia polityki lokalnej

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Rejestracja BDO
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa magazynów
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)