Powołanie konsultantów w dziedzinie medycyny. Uroczyste wręczenia
fot. KPUW
W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość# wręczenia powołań konsultantów wojewódzkich z określonych dziedzin medycyny.
W trakcie uroczystości Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel podkreślił, jak ważne funkcje pełnią wojewódzcy konsultanci w dziedzinie ochrony zdrowia oraz podkreślił, że wiąże się to z nieustannym rozwojem i podnoszeniem kwalifikacji.
- Chciałbym Państwu podziękować, że zdecydowali się Państwo pełnić odpowiedzialną funkcję konsultantów wojewódzkich. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, bo każdy z Państwa ma ogromny dorobek naukowy, medyczny oraz pracy w służbie zdrowia. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję. Jestem przekonany, że to będzie dobra współpraca. Są wśród nowych konsultantów osoby, które już pełniły tę funkcję, jak kilka osób, które są zupełnie nowe – podkreślił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Michał Sztybel.
Konsultanci wojewódzcy powoływani są przez Wojewodę na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o konsultantach w ochronie zdrowia (Dz.U. z 2024 r. poz. 69). Wykonują zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta. Są ciałem doradczym oraz przedstawicielem Wojewody w reprezentowanej dziedzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
- Szanowni Państwo bardzo dziękujemy, z jednej strony to dla nas ogromne wyróżnienie i ogromny zaszczyt, ale także olbrzymia odpowiedzialność, którą Państwo na nas nakładają. Mamy nadzieje wywiązać się z tej odpowiedzialności przede wszystkim dla podnoszenie jakości i standardów opieki medycznej w naszym województwie, województwie kujawsko-pomorskim. Będziemy się starać jak najlepiej i jak najrzetelniej wypełniać powierzone nam funkcje na następną kadencję 5 letnią – powiedział Paweł Rajewski, nowy konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.
Powołani Konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia
1. lek. dent. Jerzy Mucha w dziedzinie chirurgii stomatologicznej. Studia Medyczne w Gdańsku rozpoczął w 1984 roku. Doświadczenie zawodowe składa się z wieloletnich staży i zdobytych dyplomów związanych ze stomatologią.
2. dr n. med. Paweł Rajewski w dziedzinie chorób zakaźnych. Studia na Wydziale Lekarskim rozpoczął od 1998, aktywnie uczestniczy w Członkostwie Towarzystwach Naukowych. Autor lub współautor ponad 200 artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.
3. dr hab. n. med. Milena Świtońska prof. UMK w dziedzinie neurologii. Studia na Wydziale Lekarskim w Bydgoszczy rozpoczęła w 1990 roku. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PTN oraz od 2005 jest biegłym sądowym.
4. dr n. med. Adrianna Makarewicz w dziedzinie onkologii klinicznej. Wieloletnie doświadczenie związane z onkologią m.in. badania kliniczne w nowotworach: żołądka, przełyku, jelita grubego, piersi, płuca, czerniaka, narządu rodnego.
5. dr n. o zdr. Beata Łangowska-Grodzka w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Praktyk i teoretyk w dziedzinie pielęgniarstwa. Specjalista pielęgniarstwa psychiatrycznego
6. mgr Monika Biełanos w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego. Przełożona pielęgniarek z wieloletnim stażem. Dodatkowo swoją wiedzą i doświadczeniami dzieli się ze studentami, jako wykładowczyni i opiekun praktyk na uczelni.
7. dr hab. n. med. Maciej Socha prof. UMK w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii. Uczestniczył w wielu szkoleniach związanych z położnictwem, ginekologią oraz chirurgią. Również przynależy do kilku towarzystw naukowych.
8. mgr Elżbieta Rachowska w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z psychologią uzależnień, psychologią kliniczną oraz prowadzi zajęcia dydaktyczne.
9. lek. med. Katarzyna Wojciechowska w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.
10. prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa w dziedzinie urologii. Kierownik Katedry Urologii i Andrologii w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Otrzymał m.in. tytuł Fellow of the European Board of Urology (FEBU)
Źródło: KPUW
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Cna, w dniu 11-06-2024 01:36:53 napisał:
odpowiedz
mieszkaniec, w dniu 11-06-2024 09:39:35 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 11-06-2024 11:47:16 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!