Dziś mamy 3 stycznia 2025, piątek, imieniny obchodzą:

23 października 2024

Refleksje po lekturze "Fiołków". Jesienne rozmowy o literaturze

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W jesienne, środowe popołudnie, idealne na refleksje i rozmowy# o literaturze, uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami na temat ostatnio przeczytanej książki.

„Fiołki” to poruszająca i niezwykle subtelna powieść autorstwa koreańskiej pisarki Shin Kyung Sook, która w mistrzowski sposób ukazuje złożoność ludzkich emocji i kruchość życia. Autorka znana jest ze swojej wrażliwości i talentu do opisywania wewnętrznych przeżyć swoich bohaterów, a „ Fiołki” stanowią doskonały przykład jej literackiego kunsztu. Główna bohaterka, San, to młoda kobieta, której życie zostało naznaczone bolesnymi doświadczeniami z przeszłości. Wychowana w małej wiosce, w cieniu niełatwych relacji rodzinnych, przenosi się do miasta, gdzie próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie. Autorka prowadzi nas przez jej wewnętrzne rozterki, smutek i poszukiwanie sensu życia. W tle pojawiają się motywy przyjaźni, samotności i miłości, jednak to właśnie emocjonalna podróż San stanowi oś fabuły.

Powieść nie jest łatwa w odbiorze – to historia, która wymaga od czytelnika uwagi i refleksji. Jednak dla osób, które cenią literaturę złożoną, pełną głębi i psychologicznych niuansów, „Fiołki” będą prawdziwą literacką ucztą.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 13 października o godz. 15.30, a omawiać będziemy książkę Barbary Wysoczańskiej „Nowy Świat”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Materiał: Małgorzata Kaluska / PiMBP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
KOBIZE
500PLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
79PLN
0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

Znakowanie owoców i warzyw. Obowiązują nowe przepisy

Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować obowiązujące# unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.

(czytaj więcej)
0

Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok

Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)