Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2024

"Witajcie w świecie Bajek". Festiwal z udziałem mieszkańców Paterka i Mroczy

fot. wiecbork.pl

fot. wiecbork.pl

Dnia 12 czerwca 2024 roku w Muszli Koncertowej #w więcborskim Lasku Miejskim odbył się VIII Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Witajcie w świecie bajek”.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 10:00 od przywitania przybyłych zespołów i gości. Obecni gromkimi brawami przywitali znanego z roku ubiegłego pełnego humoru konferansjera, którym był Radosław Nowak.

Organizatorem tego niecodziennego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku. W ich imieniu całość uroczyście otworzył Pan Sylwester Trzósło dyrektor ŚDS. Oczywiście to wspaniałe święto piosenki nie odbyłoby się gdyby nie pomoc pracowników Urząd Miejski w Więcborku, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Więcborku, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku, Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Ogromnym wsparciem okazała  się młodzież z Międzyszkolnego Klubu Wolontariuszy Amicus oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Noblistów Polskich w Więcborku.

Na Festiwalowej scenie wystąpiły zespoły z:

Środowiskowego Domu Samopomocy w Cielu,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Wononrzu,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Żninie,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Solcu Kujawskim,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Inowrocławiu,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Paterku,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Przechlewie,

Środowiskowego Domu Samopomocy w Tucholi,

Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, oddział w Więcborku

Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Kraj.,

Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku,

Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, oddział w Więcborku,

Klubu Samopomocy DOMEK w Więcborku,

Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mroczy.

Wspólne spotkania przyjaciół, którzy często nie widzieli się cały rok – to za każdym razem ogromne wzruszenie. Sława więcborskiego wydarzenia już dawno przekroczyła granice gminy i powiatu. Dotarcie do wyznaczonych stanowisk i sprawną prezentację zespołów na scenie zapewnili wolontariusze z więcborskiego Amicusa. Dbali również o to, by nikomu nie zabrakło wody, która w ten słoneczny dzień cieszyła się ogromnym powodzeniem. Organizatorzy zatroszczyli się nie tylko o wspaniałą zabawę, ale także o przepyszne posiłki. Każdy mógł skosztować chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Pokrzepiająca grochówka od Pana Macieja Grochowskiego, jak zawsze smakowała wszystkim. Zaś niezwykły zapach grillowanej kiełbasy stwarzał nastrój prawdziwego leśnego pikniku. Na deser Jacek Grabowski upiekł swoje popisowe ciastka drożdżowe. Ten, kto lubi chrupać popcorn i watę cukrową mógł nacieszyć nimi podniebienie dzięki uprzejmości PSB „Mrówka” z Więcborka. W przerwach pomiędzy występami kolejnych zespołów można było udać się do namiotu Krajeńskiego Parku Krajobrazowego. Tam czekały do rozwiązania zagadki przyrodnicze i nagrody. Oczywiście na festiwalu nie mgło zabraknąć uroczych i zaczepnych Alpak z Suchorączka.  Aby zachować pamiątkę tego wspaniałego dnia uczestnicy dzięki uprzejmości Agaty Trzósło  mogli skorzystać z foto budki  i zrobić sobie zdjęcia z przyjaciółmi.

Festiwal to przede wszystkim mnóstwo dobrej i radosnej muzyki. Wszyscy w występy wkładali całe serca. Jednak trzeba było zadecydować, kto zdobędzie poszczególne miejsca. Tego niełatwego zadania podjęło się jury w składzie:

Pani Beata Kopta – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Więcborku

Pani Hanna Półgęsek – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku

Pani  Anna Tabuła Kierownik Biura Poselskiego Pani Poseł Iwony Kozłowskiej

Jury po burzliwej naradzie zdecydowało przyznać nagrody dla:

Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy za zajęcie I miejsca

Środowiskowego Domu Samopomocy w Żninie za zajecie II miejsca

Środowiskowego Domu Samopomocy w za zajęcie w Janikowie III miejsca.

Zostały przyznane również dwie nagrody za osobowość Festiwalu, które otrzymali:

Tomasz Kulik ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, oddział w Więcborku

Radosław Radaszewski ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku

Źródło: wiecbork.pl

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Korzystanie ze środowiska
500PLN
KOBIZE
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Budowa hal
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie z HACCP
80PLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)