Dziś mamy 23 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

14 października 2021

„Czwarta fala pandemii się rozwija”. Dane dot. szczepień nie są optymistyczne

W ciągu ostatnich tygodni epidemia koronwiarusa zaczęła# mocno nabierać tempa. Dziennie notowano nawet ponad 2 tysiące nowych przypadków zakażenia. Tymczasem liczba chętnych do przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi jest bardzo niska.

-Czwarta fala pandemii się rozwija - to słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wypowiedziane na początku miesiąca. Faktycznie, liczba zakażeń tydzień do tygodnia zaczęła rosnąć. Niedawno po raz pierwszy od długiego czasu przekroczyła dwa tysiące nowych przypadków dziennie. W miniony weekend, liczba ta nieco spadła, ale i tak jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia chorych jest coraz więcej. Na razie rząd zaprzecza, jakoby miało dojść do zaostrzenia obowiązujących restrykcji. W szkołach uczniowie nadal pobierają naukę w trybie stacjonarnym. W naszym powiecie tylko Szkoła Podstawowa w Kcyni przeszła na tryb zdalny, który ma potrwać do 15 października. Pozostałe szkoły pracują normalnie. Przedstawiciele rządu oraz lekarza wciąż apelują o przestrzeganie zasad takich jak zachowanie dystansu, dezynfekcja oraz zasłanianie nosa i ust. Przede wszystkim jednak ważną rolę w przebiegu czwartej fali odgrywają szczepienia. Zdaniem ministra zdrowia to właśnie dzięki temu, że obywatele szczepią się przeciwko koronawirusowi, w szpitalach leczonych na COVID-19 jest mniej pacjentów, mimo że liczba zakażeń jest podobna do tej sprzed roku kiedy szczepionki jeszcze nie było. Dane dotyczące szczepień nie są niestety optymistyczne. Zarówno w skali krajowej jak i regionalnej. W ciągu dwóch ostatnich tygodni, liczba zaszczepionych mieszkańców powiatu wzrosła nieznacznie. Najwięcej zaszczepionych jest mieszkańców gminy Nakło. Mieszkańcy gminy Mrocza nadal są na ostatnim miejscu. We wspomnianym okresie liczba osób, które przyjęła pierwszą dawkę wzrosła tylko o 0,1%. Szczegółowe dane dotyczące poziomu wyszczepienia mieszkańców gmin naszego powiatu znajdują się w przygotowanym zestawieniu.

Gmina  Zaszczepieni I dawką (%) Liczba mieszkańców zaszczepionych I dawką Mieszkańcy w pełni zaszczepieni (%) Mieszkańcy w pełni zaszczepieni
Nakło 53,5% 16 894 52,0% 16 415
Szubin 52,6% 13 128 51,1% 12 750
Sadki 50,8% 3 685 48,9% 3 553
Kcynia 49,7% 6 572 48,2% 6 368
Mrocza 48,6% 4 475 47,4% 4 362
Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -12 (18)

  Szczepimy sie, w dniu 14-10-2021 14:20:06 napisał:

  Bo jelopy noe chca sie szczepic wona antyszczepionkowcow nienawidze tyvh troli.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  planistta, w dniu 15-10-2021 11:01:30 napisał:

  Piąta fala już jest planowana. To się nie skończy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Smakowita 450g
2,99PLN
Budowa hal
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)