Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2022

„Czy to bajka, czy nie bajka?” Zgadywanki w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Międzynarodowy dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do przypominania bajek, które są nieodzownym elementem #każdego dzieciństwa i z tej właśnie okazji dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku wzięły udział w bajkowym spotkaniu zorganizowanym przez Filię Biblioteczną oraz Wiejski Dom Kultury w Paterku i Ślesinie.

Grupę Sów i Stokrotek przywitały bajkowe postaci, które zaprosiły dzieci do wspólnego świętowania. Wspólne zabawy rozpoczęła Królewna Śnieżka, która przeczytała przedszkolakom bajkę braci Grimm pt.„Gęsiareczka”, następnie wszyscy przenieśli się w świat Kopciuszka , w którym zadaniem dzieci było oddzielanie czterech różnych ziaren. Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili i zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Myszka Miki i Mini poprowadziły muzyczne zgadywanki bajkowe oraz zabawy ruchowe. Gościem specjalnym był Marshall z którym przedszkolaki odtańczyły bajkowy taniec radości. Wszystkie bajkowe szaleństwa odbyły się pod czujnym okiem Piratki Joanny.

Pełne wrażeń i wyczerpane zabawą przedszkolaki z uśmiechami na twarzy wróciły do przedszkola, a na pamiątkę bajkowego spotkania każdy otrzymał zakładkę do książki w kształcie skrzata.

Materiał: Katarzyna Hass / PiMBP w Nakle- Filia w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)