Dziś mamy 23 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 maja 2022

„Inny” oznacza „wyjątkowy”, bo każdy z nas jest inny. Ważna lekcja świadomości i tolerancji

fot. powierzone

fot. powierzone

Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu. W Szkole Podstawowej # nr 2 do klas integracyjnych uczęszczają uczniowie, którzy są dotknięci tym zaburzeniem.

Nie tylko w tym miesiącu, ale przez wszystkie lata nauki zwracamy uwagę na kształtowanie właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne. 27 kwietnia 2022 r. uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, z jakimi trudnościami na co dzień zmagają się osoby ze spektrum autyzmu. 

Wielkie wrażenie wywarły prawdziwe historie rodzin, które każdego dnia pomagają swoim bliskim odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Nie zawsze jest ona łatwa. Niestrudzenie pomagają im przezwyciężyć  strach, niepewność. Podczas spotkania odbyła się także prelekcja filmu animowanego o autyzmie – uzmysłowiło to nam w jaki sposób mogą odbierać bodźce zewnętrzne z otoczenia. Uwagę także zwróciły plakaty popularyzujące wiedzę o autyzmie, które zostały wykonane przez uczniów.

Na zakończenie głos zabrał uczeń, który opowiedział wszystkim zgromadzonym swoją historię, podzielił się swoimi marzeniami, a także ku uciesze zebranych pozytywnie odniósł się do kolegów, koleżanek a także nauczycieli, z którymi przebywa każdego dnia w Szkole Podstawowej nr 2. To była dla nas wszystkich wielka lekcja świadomości i tolerancji. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, dyrekcji i nauczycielom za zaangażowanie i codzienną pracę! Podziękowania składamy także uczennicom klasy III a, które całą uroczystość uświetniły tańcem.

Program przygotowały nauczycielki wspomagające pracujące w klasach integracyjnych.

materiał: M. Jankowska, M.Stachowska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)