Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

„Kołaczkowianki” ogłosiły nabór. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści

fot. pow.

fot. pow.

Zespół ludowy „Kołaczkowianki” rozpoczął nabór nowych członków. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści.

„Kołaczkowianki” to zespół ludowy, który specjalizuje się w graniu muzyki folklorystycznej oraz biesiadnej. Niedawno świętował swoje 20-lecie i w tym czasie zdążył zaistnieć na ogólnopolskiej scenie różnorodnych formacji grających muzykę ludową. Mieszkańcy gminy Szubin mogą kojarzyć „Kołaczkowianki” z gminnych i powiatowych dożynek, gdzie panie układają własne piosenki i repertuary pod różnorodne okazje.

Zespół w większości przypadków gra muzykę związaną z najbliższym regionem. Swoim śpiewem oraz ubiorem popularyzuje wśród mieszkańców i zamiejscowych kulturę pałucką, a także wyjeżdża na różnorodne wymiany i konkursy. „Kołaczkowianki” są częstymi laureatkami wojewódzkiego Przeglądu Muzyki Folklorystycznej w Inowrocławiu, gdzie od wielu lat zajmują podium, rok temu brały udział w konkursie „Polska od Kuchni”, gdzie otrzymały wyróżnienie i zaproszenie do wystąpienia na stadionie narodowym w Warszawie, w 2008 zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie i w wielu innych przeglądach i imprezach. Za zasługi w 2019 roku „Kołaczkowianki” zostały uhonorowane Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu.

Dzisiaj panie szukają nowych członków zespołu. Brane są pod uwagę wszystkie osoby, bez względu na wiek i płeć. Mogą to być wokaliści oraz muzykanci. – Przy naborze zespołu „Kołaczkowianki” mogą się dołączyć chętne osoby, które mają „trochę głosu”. Ten głos będzie przesłuchiwał nasz instruktor, który sprawdza, czy nowy członek się nadaje i jeśli uzna, że jest w porządku, dostaje strój, który mamy ze zwrotów tych, co już nie należą w zespole. O szczegółach można się ze mną kontaktować na numer telefonu i gdzie informuje, kiedy jest spotkanie – powiedziała Anna Wolender, przewodnicząca zespołu „Kołaczkowianki”.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do „Kołaczkowianek”, to można się kontaktować z Anną Wolender pod nr. tel. 500 720 813.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)