Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

„Kołaczkowianki” ogłosiły nabór. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści

fot. pow.

fot. pow.

Zespół ludowy „Kołaczkowianki” rozpoczął nabór nowych członków. Poszukiwani są wokaliści i instrumentaliści.

„Kołaczkowianki” to zespół ludowy, który specjalizuje się w graniu muzyki folklorystycznej oraz biesiadnej. Niedawno świętował swoje 20-lecie i w tym czasie zdążył zaistnieć na ogólnopolskiej scenie różnorodnych formacji grających muzykę ludową. Mieszkańcy gminy Szubin mogą kojarzyć „Kołaczkowianki” z gminnych i powiatowych dożynek, gdzie panie układają własne piosenki i repertuary pod różnorodne okazje.

Zespół w większości przypadków gra muzykę związaną z najbliższym regionem. Swoim śpiewem oraz ubiorem popularyzuje wśród mieszkańców i zamiejscowych kulturę pałucką, a także wyjeżdża na różnorodne wymiany i konkursy. „Kołaczkowianki” są częstymi laureatkami wojewódzkiego Przeglądu Muzyki Folklorystycznej w Inowrocławiu, gdzie od wielu lat zajmują podium, rok temu brały udział w konkursie „Polska od Kuchni”, gdzie otrzymały wyróżnienie i zaproszenie do wystąpienia na stadionie narodowym w Warszawie, w 2008 zaśpiewały na Ogólnopolskich Dożynkach na Jasnej Górze w Częstochowie i w wielu innych przeglądach i imprezach. Za zasługi w 2019 roku „Kołaczkowianki” zostały uhonorowane Medalem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w uznaniu zasług dla kultury regionu.

Dzisiaj panie szukają nowych członków zespołu. Brane są pod uwagę wszystkie osoby, bez względu na wiek i płeć. Mogą to być wokaliści oraz muzykanci. – Przy naborze zespołu „Kołaczkowianki” mogą się dołączyć chętne osoby, które mają „trochę głosu”. Ten głos będzie przesłuchiwał nasz instruktor, który sprawdza, czy nowy członek się nadaje i jeśli uzna, że jest w porządku, dostaje strój, który mamy ze zwrotów tych, co już nie należą w zespole. O szczegółach można się ze mną kontaktować na numer telefonu i gdzie informuje, kiedy jest spotkanie – powiedziała Anna Wolender, przewodnicząca zespołu „Kołaczkowianki”.
Jeśli ktoś jest zainteresowany dołączeniem do „Kołaczkowianek”, to można się kontaktować z Anną Wolender pod nr. tel. 500 720 813.

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)