Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

„Koliber” działa już 11 lat. Świętowano jego jubileusz

fot. ML

fot. ML

Minęło już 11. lat od kiedy powstał Nakielski Ośrodek Terapii Uzależnień „Koliber”. Z tym wydarzeniem # zbiegła się też 5. rocznica Poradnia Terapii Uzależnień w Szubinie i to właśnie w jej siedzibie zdecydowano się celebrować jubileusze obu ośrodków.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od krótkiej prezentacji, przygotowanej przez Ilonę Kamińską – dyrektorkę Nakielskiego Ośrodka Uzależnień. W niej przedstawiono historię, kadrę oraz cele, jakie realizują obie instytucje.

Po prezentacji Ilony Kamińskiej przyszedł czas na wykład Roberta Rejniaka – przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani w Bydgoszczy i opowieść pana Zdzisława, jednego z podopiecznych Ośrodka. Historia, którą przedstawił pan Zdzisław, traktowała o procesie rzucania alkoholu, jego punkcie krytycznym, momencie decyzji o terapii i próbach pojednania z rodziną.

Spotkanie zwieńczono wręczeniem statuetek w kształcie kolibrów dla osób, które zasłużyły się dla ośrodka. Po ich przekazaniu gratulacje złożyli przyjaciele „Kolibra”, wśród nich burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (9)

  Kl, w dniu 21-06-2022 17:18:04 napisał:

  Esbek daje świadectwo. Żal było słychać.

  odpowiedz

  • 13 (13)

  Tadziu Paterczok z Sobieskiego , w dniu 22-06-2022 08:32:46 napisał:

  Można by w Paterku otworzyć świetlicę Kolibra , u nas na osiedlu wiele osób ma problemy. A z nudy to ...

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Tęcza, w dniu 22-06-2022 13:24:28 napisał:

  Tadziu , chodzisz jeszcze do klubu pić ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
ZIEMNIAKI MŁODE
1,49PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa hal
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)