Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 września 2020

„Kultura Bezpieczeństwa". Ekonomiści Staszica uczestniczyli w spotkaniu

fot. Agnieszka Rotkiewicz

fot. Agnieszka Rotkiewicz

W dniu 16 września 2020 roku w ramach kampanii edukacyjnej „Kultura bezpieczeństwa” w #Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, przedstawicielka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy pracownica Sekcji Prewencji i Promocji Marta Wiśniewska przeprowadziła szkolenie dla młodzieży.

Organizatorami wykładu były nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: Grażyna Kinderman i Agnieszka Rotkiewicz, które systematycznie prowadzą współpracę z Państwową Inspekcją Pracy. Adresatami szkolenia byli uczniowie klas drugich i trzeciej technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista, którzy zostali zapoznani z rolą, misją i działalnością Państwowej Inspekcji Pracy. 

Uczestnicy spotkania, w trakcie prowadzonych zajęć szkoleniowych mieli możliwość zapoznania się z ciekawą prezentacją dotyczące rozpowszechniania wśród młodzieży wiedzy nt. prawa pracy. Szczególną uwagę zwrócono na zagadnienia związane z zasadami nawiązywania i rozwiązywania stosunku pracy. Omówiono również różnice pomiędzy umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi. Na podstawie licznych przykładów wykładowca podkreślił, iż podejmując pracę bardzo ważne jest podpisanie odpowiedniego rodzaju umowy oraz zwracanie uwagi na warunki w niej zawarte. Prezentacja była przeplatana ciekawymi filmami nt. BHP i konkursami z nagrodami.

Tego typu działania prowadzone przez Państwową Inspekcję Pracy przyczyniają się do tego, że wzrasta świadomość w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy młodych ludzi wkraczających na rynek pracy.

W ramach programu „Kultura Bezpieczeństwa” będą realizowane dalsze przedsięwzięcia, tj. konkursy, spotkania edukacyjne i wykłady. 

Materiał: Agnieszka Rotkiewicz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)