Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

14 października 2021

„Modernizacja ul. Gepperta to jedna wielka porażka!”. Ciągnące się prace

fot. archiwum

fot. archiwum

Skontaktował się z nami czytelnik, który jest# zaniepokojony ciągnącymi się pracami związanymi z modernizacją ulicy Gepperta w Nakle. Treść otrzymanej wiadomości poniżej.

Prace ciągną się, co utrudnia mieszkańcom przemieszczanie się pieszo, a tym bardziej samochodami.

A największą porażką jest sam projekt! Już teraz na etapie prac widać jakie błędy są w projekcie. Od strony ul. Bydgoskiej do góry błędami są:

1) ulica jest za wąska, niech potem jedzie jakiś dostawczak, ba śmieciarka, ciężko będzie się zmieścić żeby nie uszkodzić samochodów stojących na parkingu
2) Chodnik po lewej stronie - szerokość jeszcze ujdzie, latem przy lodziarni jest taka kolejka, że ludzie stoją na ulicy,
ALE chodnik po prawej stronie (apteka, przychodnia) to jakaś porażka. Na co taki szeroki chodnik? I mówię to jako często chodzący pieszy.
3) Parking przy aptece i przychodni to PORAŻKA. jest za dużo zaplanowanego miejsca na teren zielony, ZA MAŁO miejsc na parking. Przez teren zielony już będzie bardziej wąsko, a przez szeroki chodnik parking będzie za płytki. Przyjedzie taki dostawczak, zaparkuje i już na ulicy się zwęzi znowu przejazd a o dobrej widoczności nie wspomnę. Mówię to jako osoba parkująca na ul. Gepperta.
4) Parking między blokiem 8 i 14. Po rozmowach z pracownikami budowy (Wiem, że oni tylko robią to co w projekcie zaplanowane), dowiedziałem się że na owym prakingu nic nie będzie robione w zakresie poszerzenia parkingu. Jest tyle nieużytecznej zieleni w postaci trawy, gdzie można by było zrobić większy parking.
5) Miejsca parkingowe przy domkach jednorodzinnych naprzeciw bloku nr 8. To samo. Chodnik zrobiony ok. Bo tam nigdy nie było i był problem. Ale po co zwężanie na szerokości do parkowania? Przedtem mieściło się więcej samochodów. Po remoncie stanie znacznie mniej.

Ale czy projektant pomyślał o parkujących tu mieszkańcach? Nie.

Potrzeby mieszkańców w ogóle nie zostały uwzględnione w projekcie. Już przed remontem był problem z parkowaniem, po remoncie będzie tylko ładnie wyglądać ale praktycznie nie będzie.

Jestem ciekawy, jak będzie wyglądał dalszy odcinek od sklepu do ul. Dworcowej. Czy będzie tak samo wąsko na ulicy o jak z miejscami parkingowymi.

Materiał: Internauta 

Oceń artykuł: 18 92

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (29)

  Kierowca, w dniu 14-10-2021 10:05:11 napisał:

  Popieram. 100% racji.

  odpowiedz

  • -6 (22)

  gorycz, w dniu 14-10-2021 10:42:26 napisał:

  I po co tyle krzyku. Te kilka miejsc postojowych na tak wąskiej budowanej ulicy nie załatwi tematu parkujących mieszkańców spółdzielni. Jak spółdzielnia chciała nam robic parking, to babcie wrzeszczały ze nie bedzie im nikt smrodzic pod oknami. Ale syn i wnuki samochodami jeżdżą.Ulica jest gminna i parking dla mieszkańców spółdzielni leży w interesie chrobrego. Ciekawe czy przy budującym bloku na wylocie gepperta pomyślano o parkingu bo wzdłuż ulicy w góre bedzie po jednej stronie. A Chodniki po obu stronach tak szerokie że ulica zwężona do minimum. Dostawa towaru do smakosza, śmieciarka nie daj Boze jeszcze karetka i blokada ulicy pewna. Pewna tak jak to że potrwa to jeszcze długo, długo

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 8 (20)

  mieszkaniec, w dniu 14-10-2021 11:44:49 napisał:

  A najlepsze jest to, że nastąpił kolejny etap robót, czyli przy sklepie, a jeszcze nie zakończono pierwszego odcinka apteka-przychodnia-blok nr 8. Mogli najpierw skończyć ten odcinek, żeby można było od ul. Bydgoskiej jechać i wyjechać. Teraz jak zaczęli rozkopywać od sklepu w górę, to ja nie wiem gdzie zaparkujemy. Na takie pytanie budowlańcy odpowiedzieli. "Jest duży parking przy pkp" czyli ten po drugiej stronie torów. BRAWO!! niech projektanci ul. Gepperta zaparkują sobie tam samochód i idą na pieszo z zakupami i jeszcze z małymi dziećmi na ręce lub za rękę.

  odpowiedz

  • 15 (25)

  obserwator, w dniu 14-10-2021 11:45:24 napisał:

  Burmistrz musi zatrudnić trzeciego zastępcę od pilnowanie dwóch pierwszych zastępców, to może w końcu zmieni się coś w Nakle!

  odpowiedz

  • 3 (13)

  mieszanieć, w dniu 14-10-2021 12:30:42 napisał:

  ktoś powinien stracić za to stanowisko jak za nabrzeże przystani dom dziecka w Paulinie dom wyszedł ponad pu miliona a teraz następne 250 tyś na remont

  odpowiedz

  • 3 (17)

  naklok, w dniu 14-10-2021 13:24:56 napisał:

  Tak zaprojektowane zmiany nie są przypadkowe mniej miejsc parkingowych jest celowy, mamy parkować na super parkingu za torami na Nowej. Jak pojawią się tam wreszcie jakieś samochody to burmistrz będzie usprawiedliwiony z idiotycznej inwestycji

  odpowiedz

  • 9 (19)

  duda2030, w dniu 14-10-2021 14:14:42 napisał:

  HAHAHA TEN SAM KLAUN CO ROBIŁ MŁYŃSKĄ ROK CZASU! CAŁĄ MŁYŃSKĄ ASFALT PILARSKI POŁOŻYŁ W MIESIĄC A TEN PAPUDROK JEDEN ZAKRĘT ROK CZASU!!!!! TERAZ NAKIELSKIE BŁAZNY Z GMINY WZIĘLI GO DO NASTĘPNEJ ROBOTY I POWTÓRKA Z ROZRYWKI! DAJCIE IM POPALIĆ ŻEBY WIĘCEJ TAKIEGO PARTACZA NIE BRALI NA ROBOTY!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -12 (12)

  Allah , w dniu 14-10-2021 15:18:52 napisał:

  Duda ale ten urząd to już pislamiści, mahomet powie, muzułmani wykonują.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Mieszkaniec Chrobrego , w dniu 14-10-2021 15:28:02 napisał:

  No po co większy parking .lepiej dostać mandat przez staż miejska.usyszalem że mam parking za dworcem PKP i tam mogę parkować hahhahahah

  odpowiedz

  • 4 (20)

  Mieszkaniec osiedla , w dniu 14-10-2021 16:38:28 napisał:

  Ulica powinna być zwężona do minimum To jest mała Ulica osiedlowa a nie autostrada. Kiedyś był mały ruch a teraz nikomu nie chce się jechać obwodnicą tylko woli osiedlem żeby potem stać na przejeździe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -8 (12)

  nakielanin, w dniu 14-10-2021 20:33:04 napisał:

  Macie oarking na nowej. Ten kawałek mozecie przejść, dobrze Wam to zrobi

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Auto, w dniu 14-10-2021 21:18:49 napisał:

  Ok parking na nowej ale niech pomyślą nad przejściem przez tory kolejowe

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Kris, w dniu 15-10-2021 07:59:14 napisał:

  Ale macie problem, nie masz gdzie zaparkować auta spółdzielnia zaprasza na parking na osiedlu Krzywoustego.Tutaj nikomu nie przeszkadza smród spalin, blisko do Lidla,Biedronki jedynie nawierzchnia trochę dziurawa.A na osiedle Chrobrego 5 minut drogi pieszo.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Paul, w dniu 15-10-2021 11:42:29 napisał:

  Zabetonuj wszystko ! To jest osiedle teren zielony musi być. A parkingi nie należą do miasta tylko do spółdzielni oni nie mogą robić nic poza ulicą i chodnikami!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  700plus, w dniu 15-10-2021 14:14:25 napisał:

  Co wy tymi samochodami ludziom smrodzić pod oknami chcecie? Mało nas tu cukrownia truje? Wynosić mi się na nowiuteńki, jeszcze nieużywany parking na ul. Nową w try miga! Poszli!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Aaa, w dniu 17-10-2021 22:25:50 napisał:

  Haha włodarze Nakła jakiejkolwiek inwestycji się podejmą to spier...ą. Ile obecnie jest u Was burmistrzów i zastępców? Ja mogę się też zgłosić?? Haha

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomidor malinowy
4,99PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)