Dziś mamy 25 lipca 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 lipca 2021

„Niezawiśli sędziowie nie dajcie się zastraszyć”. Pikieta przed sądem

fot. Obywatele RP w Bydgoszczy

fot. Obywatele RP w Bydgoszczy

Przed nakielskim sądem kolejny raz pojawili się# lokalni przedstawiciele Obywateli RP z Bydgoszczy.

Wczoraj zorganizowali oni pikietę w obronie niezawisłych i niezależnych sędziów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć transparentów. – Niezawiśli sędziowie nie dajcie się zastraszyć – czytamy na jednym z przygotowanych przez manifestujących plakacie. Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny protest, jaki w ostatnim czasie został zorganizowany przez nakielskich przedstawicieli Obywateli RP. W minioną sobotę protestowali również na nakielskim Rynku. 

Oceń artykuł: 373 460

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • -26 (80)

  wolność dla zwykłych ludzi nie elit, w dniu 21-07-2021 10:04:38 napisał:

  Tvn głowę wyprał. Precz z gnidami i czerwonymi z pokolenia na pokolenie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (70)

  IG, w dniu 21-07-2021 10:12:44 napisał:

  Brawo

  odpowiedz

  • -16 (42)

  niestety takie mamy czasy, białoruś 2, w dniu 21-07-2021 10:21:07 napisał:

  czkać tylko aż nakielski zarząd pis wyda polecenie hejtu tego artykułu

  odpowiedz

  • -81 (91)

  20 latek, w dniu 21-07-2021 11:07:02 napisał:

  no nawet niezle sa te mamuchy takie lubie dojrzale

  odpowiedz

  • -21 (65)

  J, w dniu 21-07-2021 12:00:56 napisał:

  Nakielski sąd o porażka Bardzo długie terminy,bardzo wysokie opłaty i zero sprawiedliwości Tu i w całym sądownictwie potrzebna jest reforma Sędzia powinien przyjść do pracy i pracować,powinien być rozliczany i nagradzany za efekty,czyli uczciwe,szybkie wyroki W ogóle dlaczego płacimy za rozprawy skoro sądy i sędziowie są utrzymywanie z podatków

  odpowiedz

  • 25 (71)

  xyz, w dniu 21-07-2021 12:31:35 napisał:

  Brawo i szacunek dla protestujących. Jeśli nie będzie niezależnego sądownictwa to będziemy mieć ruskie prawo i jak obecnie mamy ruską TVP.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -33 (67)

  Hwds, w dniu 21-07-2021 12:50:27 napisał:

  Kto was opłaca nieroby

  odpowiedz

  • 12 (24)

  Krytyk Społeczny, w dniu 21-07-2021 13:18:02 napisał:

  Wymaga reform Polski Wymiar Sprawiedliwości-to rzecz oczywista.Na tej retoryce obecna władza usiłuje od dłuższego czasu fałszywie w sposób celowy i zamierzony interpretować problem i swoje działania.Obsadziła nominatami partyjnymi Wymiar Sprawiedliwości,podporządkowała sobie wszystkie ważne dla oceny i sporu instytucje.Komisja Europejska zdecydowała już w 2017 r. o uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski.dotyczącego praworządności.Każda autorytarna władza podporządkowuje sobie aparat represji-nie inaczej czyni władza PiS demolując całkowicie obowiązujący porządek prawny-w tym Konstytucję.Praworządność i demokracja to w tej chwili w Polsce fasada.

  odpowiedz

  • 8 (20)

  Naklo, w dniu 21-07-2021 14:41:13 napisał:

  W Polsce nie było nie ma i wszystko na to wskazuje że nie będzie nigdy niezawisłych sądów niezależnych mediów wszystko jest oparte o układy polityczne .

  odpowiedz

  • -53 (61)

  Polak, w dniu 21-07-2021 17:41:32 napisał:

  śmiechu warte tak jak całe TSUE, dwa miesiące temu dla Malty orzeczono w TSUE pozytywnie i premier decyduje w sprawach obsady sądów, a do Polski w swoich lewackich gumofilcach chcą wchodzić, czas to zakończyć i iść za przykładem WB, unia to stronnicze lewackie guano

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -50 (60)

  antylewak, w dniu 21-07-2021 17:45:52 napisał:

  ciekawe kto opłaca te kobiecinki, chyba kasa idzie z pobliskiego pałacyku, wszędzie te same emerytki, pewnie kolesiowskie układziki się urwały po zmianie rządu, a to boli

  odpowiedz

  • -2 (10)

  Powiat, w dniu 21-07-2021 22:56:42 napisał:

  Powie mi ktoś co w tej Polsce się dzieje? Same strajki podwyżki cen niezależni sędziowie ludzie to jakiś obłęd...ten PiS nas zje z butami nic im nie pomoże Polski Ład bedzie jeszcze gorzej... stale tylko słychać podwyżki jak nie paliw to gazu to ceny w sklepach to woda ile można tego wytrzymać a zarobki jak stoją w miejscu tak stoją i jak tu żyć...

  odpowiedz

  • 11 (19)

  w, w dniu 21-07-2021 23:04:20 napisał:

  do Polak. Sęk w tym, że Malta postępuje wg swojego prawa, a Polska ma postępować wg polskiego prawa a nie maltańskiego. To się nazywa praworządność. Sądownictwo jest osobną władzą i w Polsce wg prawa polskiego a nie maltańskiego premier nie wybiera sędziów i nie może działać pseudosąd w postaci izby dyscyplinarnej, która jest zbrojnym ramieniem Ziobry na sędziów, którzy maja odwagę krytykować łamanie prawa przez rząd.

  odpowiedz

  • -22 (28)

  duda2030, w dniu 22-07-2021 08:18:33 napisał:

  Won lewackie szumowiny!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Drobne naprawy
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
0

Położna radzi. Ból porodowy i metody jego łagodzenia

Kobiety w czasie porodu doświadczają bólu o różnym# stopniu nasilenia, maja również możliwość skorzystania z wielu sposobów radzenia sobie z bólem i jego łagodzenia. Ból odczuwany w czasie porodu nie jest sygnałem o tym, że organizm rodzącej funkcjonuje nieprawidłowo, a wręcz przeciwnie, skurcze macicy powodujące ból doprowadzają w efekcie do radosnego finału, którym jest poród i spotkanie z nowo narodzonym dzieckiem. Hormony, które wydzielają się w trakcie porodu sprawiają, że w dużym stopniu rodząca zapomina o tym co działo się w trakcie porodu. Jakie są metody łagodzenia bólu radzi położna Joanna Kucharska, ambasadorka kampanii „Położna na Medal”.

(czytaj więcej)
0

Remontują zamek w Świeciu. Cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd

W czternastowiecznym zamku krzyżackim# w Świeciu nad Wisłą od roku trwają intensywne prace, dzięki którym ten cenny zabytek odzyskuje dawny wygląd. Oprócz niezbędnych remontów odtwarzane są także detale architektoniczne budynku.

(czytaj więcej)
0

Oszczędności ma co piąty Polak. Wpływ na to miała pandemia

Wiele osób dopiero w obliczu kryzysu wywołanego# koronawirusem zdało sobie sprawę, jak niepewna może się nagle stać ich sytuacja finansowa. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, choć 35 proc. ankietowanych deklaruje, że stara się zawsze odkładać trochę pieniędzy, aż 19 proc. odpowiedziało, że dopiero pandemia uświadomiła im, jak ważne jest posiadanie oszczędności. Dane zgromadzone w BIG InfoMonitor oraz w bazie BIK pokazują, że nie brakuje powodów, by z większą rozwagą podchodzić do zarządzania domowymi budżetami – na koniec maja suma zaległych zobowiązań ponad 2,7 mln osób sięgnęła 79,4 mld zł.

(czytaj więcej)
0

Kredyt na wakacje. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Nadeszły upragnione wakacje. Tysiące Polaków wypoczywają nad# polskim morzem, w górach lub za granicą, korzystając z tego, że znowu możemy swobodnie się przemieszczać, a życie wraca do normalności po pandemii. Płacimy za to wysoką cenę i dosłownie, bo koszty zorganizowania letniego urlopu w porównaniu do ubiegłego sezonu, w zależności od destynacji i wybranego komfortu, wzrosły nawet o 70 proc. Nie jest to zaskakujące zjawisko, ponieważ branża turystyczne chce odrobić straty po zeszłorocznych obostrzeniach. Jesteś w tej grupie, która jeszcze nie zaplanowała wypoczynku, bo odstraszają Cię wysokie koszty? Myślisz o zaciągnięciu kredytu na wakacje, ale obawiasz się, czy to dobry pomysł, bo korona-kryzys jeszcze nie minął, a w mediach straszą, że „prawdziwa” recesja dopiero ma przyjść? Głowa do góry! W nowym cyklu poradnikowym Intrum „Ogarniam finanse” radzimy, jak bezpiecznie i „mądrze” pożyczyć pieniądze na zorganizowanie wyjazdu, by z wakacji nie wrócić z finansowym kacem i nie wpaść w poważne kłopoty finansowe.

(czytaj więcej)