Dziś mamy 29 listopada 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

„Poznaję Polskę”. Bohater zabrał dzieci w ciekawą podróż

fot. powierzone

fot. powierzone

Dnia 18 listopada w bibliotece w Ślesinie gościły „Słoneczka” z miejscowego przedszkola.

Samochodzik Franek – bohater książki „Poznaję Polskę” zabrał dzieci w podróż, w trakcie której przedszkolaki odwiedziły fontannę Neptuna i zobaczyły port w Gdańsku. Na mapie wycieczki znalazły się również Mazury i Warszawa, gdzie słynna Syrenka opowiedziała legendę o tym, jak dopłynęła Bałtykiem do Wisły. W Krakowie z kolei, Lajkonik przedstawił historię o Smoku Wawelskim, który niegdyś nękał mieszkańców miasta. Ostatnim przystankiem wyprawy były Tatry i miasto leżące u ich podnóża – Zakopane.

Na zakończenie dzieci wzięły udział w przygotowanym konkursie i wykazały się wiedzą na temat największych miast w Polsce.

Materiał: Justyna Widawska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Społeczna inicjatywa zrzesza kilkadziesiąt osób. SOS - Sami O Sobie

Niedawno została powołana społeczna inicjatywa obywateli. Jednym# z jej członków jest Piotr Niemczewski, z którym rozmawiamy o idei i celach powstania tego oddolnego ruchu.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)