Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

„Logo-zabawy” w nakielskiej „dwójce”. Za nami VI Gminny Turniej Logopedyczny

fot. pow.

fot. pow.

18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w# Nakle nad Notecią odbył się już VI Gminny Turniej Logopedyczny „Logo-zabawy”.

W turnieju wzięły udział cztery trzyosobowe drużyny.

Zawodnicy zmagali się z zadaniami logopedycznymi o różnym stopniu trudności. Dzieci bawiły się między innymi w "Mistrza kodowania", rozróżniały głoski dwóch szeregów: syczącego i szumiącego w wyrazach, za pomocą rurek – słomek przenosiły płatki i układały z nich podany wzór. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła konkurencja polegająca na słuchowym rozpoznawaniu dźwięków sprzętu domowego oraz instrumentów muzycznych.

Nad prawidłowością wykonywania zadań czuwało jury w składzie: mgr Aleksandra Miłowska, mgr Ewa Bębnista, mgr Anita Czyż.
Poziom uczestników turnieju okazał się bardzo wyrównany, niewielkie zaledwie jednopunktowe różnice w punktacji pozwoliły wyłonić następujących zwycięzców:

I miejsce – drużyna „Burczymuchy” Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią
II miejsce – drużyna „Trzej Muszkieterowie” Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle nad Notecią
III miejsce – „Mówtaki” drużyna Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Nakle nad Notecią
IV miejsce – drużyna „Bla-bla-bla” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie.

Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wspaniale wywiązali się ze swoich zadań. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Serdeczne podziękowania składam koleżankom za przygotowanie uczniów do turnieju.

Materiał: mgr Aldona Kasprzak

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
POMIDOR MALINOWY
5,99PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Budowa hal
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)