Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

14 października 2021

„Modernizacja ul. Gepperta to jedna wielka porażka!”. Ciągnące się prace

fot. archiwum

fot. archiwum

Skontaktował się z nami czytelnik, który jest# zaniepokojony ciągnącymi się pracami związanymi z modernizacją ulicy Gepperta w Nakle. Treść otrzymanej wiadomości poniżej.

Prace ciągną się, co utrudnia mieszkańcom przemieszczanie się pieszo, a tym bardziej samochodami.

A największą porażką jest sam projekt! Już teraz na etapie prac widać jakie błędy są w projekcie. Od strony ul. Bydgoskiej do góry błędami są:

1) ulica jest za wąska, niech potem jedzie jakiś dostawczak, ba śmieciarka, ciężko będzie się zmieścić żeby nie uszkodzić samochodów stojących na parkingu
2) Chodnik po lewej stronie - szerokość jeszcze ujdzie, latem przy lodziarni jest taka kolejka, że ludzie stoją na ulicy,
ALE chodnik po prawej stronie (apteka, przychodnia) to jakaś porażka. Na co taki szeroki chodnik? I mówię to jako często chodzący pieszy.
3) Parking przy aptece i przychodni to PORAŻKA. jest za dużo zaplanowanego miejsca na teren zielony, ZA MAŁO miejsc na parking. Przez teren zielony już będzie bardziej wąsko, a przez szeroki chodnik parking będzie za płytki. Przyjedzie taki dostawczak, zaparkuje i już na ulicy się zwęzi znowu przejazd a o dobrej widoczności nie wspomnę. Mówię to jako osoba parkująca na ul. Gepperta.
4) Parking między blokiem 8 i 14. Po rozmowach z pracownikami budowy (Wiem, że oni tylko robią to co w projekcie zaplanowane), dowiedziałem się że na owym prakingu nic nie będzie robione w zakresie poszerzenia parkingu. Jest tyle nieużytecznej zieleni w postaci trawy, gdzie można by było zrobić większy parking.
5) Miejsca parkingowe przy domkach jednorodzinnych naprzeciw bloku nr 8. To samo. Chodnik zrobiony ok. Bo tam nigdy nie było i był problem. Ale po co zwężanie na szerokości do parkowania? Przedtem mieściło się więcej samochodów. Po remoncie stanie znacznie mniej.

Ale czy projektant pomyślał o parkujących tu mieszkańcach? Nie.

Potrzeby mieszkańców w ogóle nie zostały uwzględnione w projekcie. Już przed remontem był problem z parkowaniem, po remoncie będzie tylko ładnie wyglądać ale praktycznie nie będzie.

Jestem ciekawy, jak będzie wyglądał dalszy odcinek od sklepu do ul. Dworcowej. Czy będzie tak samo wąsko na ulicy o jak z miejscami parkingowymi.

Materiał: Internauta 

Oceń artykuł: 18 95

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (25) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (29)

  Kierowca, w dniu 14-10-2021 10:05:11 napisał:

  Popieram. 100% racji.

  odpowiedz

  • -6 (22)

  gorycz, w dniu 14-10-2021 10:42:26 napisał:

  I po co tyle krzyku. Te kilka miejsc postojowych na tak wąskiej budowanej ulicy nie załatwi tematu parkujących mieszkańców spółdzielni. Jak spółdzielnia chciała nam robic parking, to babcie wrzeszczały ze nie bedzie im nikt smrodzic pod oknami. Ale syn i wnuki samochodami jeżdżą.Ulica jest gminna i parking dla mieszkańców spółdzielni leży w interesie chrobrego. Ciekawe czy przy budującym bloku na wylocie gepperta pomyślano o parkingu bo wzdłuż ulicy w góre bedzie po jednej stronie. A Chodniki po obu stronach tak szerokie że ulica zwężona do minimum. Dostawa towaru do smakosza, śmieciarka nie daj Boze jeszcze karetka i blokada ulicy pewna. Pewna tak jak to że potrwa to jeszcze długo, długo

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 8 (20)

  mieszkaniec, w dniu 14-10-2021 11:44:49 napisał:

  A najlepsze jest to, że nastąpił kolejny etap robót, czyli przy sklepie, a jeszcze nie zakończono pierwszego odcinka apteka-przychodnia-blok nr 8. Mogli najpierw skończyć ten odcinek, żeby można było od ul. Bydgoskiej jechać i wyjechać. Teraz jak zaczęli rozkopywać od sklepu w górę, to ja nie wiem gdzie zaparkujemy. Na takie pytanie budowlańcy odpowiedzieli. "Jest duży parking przy pkp" czyli ten po drugiej stronie torów. BRAWO!! niech projektanci ul. Gepperta zaparkują sobie tam samochód i idą na pieszo z zakupami i jeszcze z małymi dziećmi na ręce lub za rękę.

  odpowiedz

  • 15 (25)

  obserwator, w dniu 14-10-2021 11:45:24 napisał:

  Burmistrz musi zatrudnić trzeciego zastępcę od pilnowanie dwóch pierwszych zastępców, to może w końcu zmieni się coś w Nakle!

  odpowiedz

  • 3 (13)

  mieszanieć, w dniu 14-10-2021 12:30:42 napisał:

  ktoś powinien stracić za to stanowisko jak za nabrzeże przystani dom dziecka w Paulinie dom wyszedł ponad pu miliona a teraz następne 250 tyś na remont

  odpowiedz

  • 3 (17)

  naklok, w dniu 14-10-2021 13:24:56 napisał:

  Tak zaprojektowane zmiany nie są przypadkowe mniej miejsc parkingowych jest celowy, mamy parkować na super parkingu za torami na Nowej. Jak pojawią się tam wreszcie jakieś samochody to burmistrz będzie usprawiedliwiony z idiotycznej inwestycji

  odpowiedz

  • 9 (19)

  duda2030, w dniu 14-10-2021 14:14:42 napisał:

  HAHAHA TEN SAM KLAUN CO ROBIŁ MŁYŃSKĄ ROK CZASU! CAŁĄ MŁYŃSKĄ ASFALT PILARSKI POŁOŻYŁ W MIESIĄC A TEN PAPUDROK JEDEN ZAKRĘT ROK CZASU!!!!! TERAZ NAKIELSKIE BŁAZNY Z GMINY WZIĘLI GO DO NASTĘPNEJ ROBOTY I POWTÓRKA Z ROZRYWKI! DAJCIE IM POPALIĆ ŻEBY WIĘCEJ TAKIEGO PARTACZA NIE BRALI NA ROBOTY!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -12 (12)

  Allah , w dniu 14-10-2021 15:18:52 napisał:

  Duda ale ten urząd to już pislamiści, mahomet powie, muzułmani wykonują.

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Mieszkaniec Chrobrego , w dniu 14-10-2021 15:28:02 napisał:

  No po co większy parking .lepiej dostać mandat przez staż miejska.usyszalem że mam parking za dworcem PKP i tam mogę parkować hahhahahah

  odpowiedz

  • 4 (20)

  Mieszkaniec osiedla , w dniu 14-10-2021 16:38:28 napisał:

  Ulica powinna być zwężona do minimum To jest mała Ulica osiedlowa a nie autostrada. Kiedyś był mały ruch a teraz nikomu nie chce się jechać obwodnicą tylko woli osiedlem żeby potem stać na przejeździe.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -8 (12)

  nakielanin, w dniu 14-10-2021 20:33:04 napisał:

  Macie oarking na nowej. Ten kawałek mozecie przejść, dobrze Wam to zrobi

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Auto, w dniu 14-10-2021 21:18:49 napisał:

  Ok parking na nowej ale niech pomyślą nad przejściem przez tory kolejowe

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Kris, w dniu 15-10-2021 07:59:14 napisał:

  Ale macie problem, nie masz gdzie zaparkować auta spółdzielnia zaprasza na parking na osiedlu Krzywoustego.Tutaj nikomu nie przeszkadza smród spalin, blisko do Lidla,Biedronki jedynie nawierzchnia trochę dziurawa.A na osiedle Chrobrego 5 minut drogi pieszo.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Paul, w dniu 15-10-2021 11:42:29 napisał:

  Zabetonuj wszystko ! To jest osiedle teren zielony musi być. A parkingi nie należą do miasta tylko do spółdzielni oni nie mogą robić nic poza ulicą i chodnikami!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  700plus, w dniu 15-10-2021 14:14:25 napisał:

  Co wy tymi samochodami ludziom smrodzić pod oknami chcecie? Mało nas tu cukrownia truje? Wynosić mi się na nowiuteńki, jeszcze nieużywany parking na ul. Nową w try miga! Poszli!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Aaa, w dniu 17-10-2021 22:25:50 napisał:

  Haha włodarze Nakła jakiejkolwiek inwestycji się podejmą to spier...ą. Ile obecnie jest u Was burmistrzów i zastępców? Ja mogę się też zgłosić?? Haha

  odpowiedz

  • 0 (0)

  lamparcica12, w dniu 02-11-2021 11:40:06 napisał:

  1. Zakładam, że Internauta zapewne jest posiadaczem pojazdu. Dlatego jako że leżało to w jego własnym interesie winien zapoznać się z tym projektem i go ewentualnie zakwestionować. Mógł zapoznać się z tym projektem w Starostwie Powiatowym w Nakle przy wydawaniu Pozwolenia na Budowę i wnieść do jego treści zastrzeżenia. Skoro tego nie zrobił to jest sobie winny. 2. Szerokości chodników podane były w projekcie i moim zdaniem jest to musztarda po obiedzie. Trzeba było wykazać się większym zaangażowaniem i starannością jak do tego był czas. Jeżeli chodzi o chodnik z lewej strony to należy zadać kierowcom pytanie, czy znają i stosują przepisy ruchu drogowego. Mimo oczywistego zakazu postoju po lewej stroni cały czas przy lodziarni chodnik wykorzystywany jest wbrew prawu, jako miejsce postojowe. Dlaczego tym faktem nie zajmuje się Policja i Straż Miejska? Czy Radny – właściciel lodziarni umie w umiejętny sposób paraliżować działania służb? 3. Internauta ma nieuprawniony żal, że zaplanowano więcej miejsc na tereny zielone. Trzeba tu przyjąć rzecz najważniejszą, że pas drogowy znajduje się na osiedlu mieszkaniowym. Jezdnia- droga osiedlowa nie jest parkingiem, a może nim być jedynie, gdy wyznaczy się do tego celu obszar ze znakiem, P ‘’. 4. Sprawa, parkingu’’ pomiędzy blokami 8 i 14 jest uzasadniona jedynie brakiem starań i właściwego pilotowania sprawy przez zainteresowanych. Gdyby skuteczniej chodziło się koło tej sprawy i nic nie załatwiało się na przysłowiową gębę to pozycja do negocjacji była by inna. 5. To, że projekt w pełni nie zamienił tej drogi w zupełny parking, to jest to dobra wiadomość, bo wtedy dopiero była by ona mało przejezdna. Gmina wybudowała przecież alternatywny parking strzeżony na przeciwko dworca, z którego to trzeba się nauczyć wreszcie korzystać a spacer od pozostawionego tam pojazdu do budynku może wpłynąć jedynie na polepszenie stanu zdrowia. Najlepiej było by wybudować podjazdy do każdego lokalu mieszkalnego, aby móc tam zagarażować swojego truciciela środowiska.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomidor zwykły
3,99PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)