Dziś mamy 20 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2021

„Seria podpaleń czy nieszczęśliwy zbieg okoliczności?" Mieszkańcy zaniepokojeni

fot. pow.

fot. pow.

Część mieszkańców osiedla Łokietka w Nakle# w ostatnim czasie poczuła się zaniepokojona. Od początku lipca doszło tam do pożarów śmietników oraz samochodu osobowego. Niektórzy są zdania, że to celowe podpalenia. Zdarzenia te wyjaśnia nakielska policja.

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji dotarły dwa listy od zaniepokojonych mieszkańców nakielskiego osiedla Łokietka. – Seria podpaleń czy nieszczęśliwy zbieg okoliczności? W ciągu ostatniego tygodnia na osiedlu Łokietka już dwa razy płonął śmietnik znajdujący się w jednej z wiat. Zadaję sobie pytanie, czy były to celowe podpalenia, czy też przypadkowe zaprószenie ognia, na przykład niedopałkiem papierosa. Jeśli było to celowe, to pytanie, co zrobi podpalacz, kiedy skończą mu się śmietniki na osiedlu? Przerzuci się na auta? A może pójdzie o krok dalej i zacznie podpalać piwnice? – zastanawiała się zaniepokojona autorka pierwszego listu. Niedługo potem otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie. Tym razem mieszkanka ostrzegała posiadaczy samochodów, którzy parkują na tamtejszym osiedlu – Ważna informacja dla wszystkich, którzy posiadają samochody osobowe i parkują na osiedlu Władysława Łokietka Od tygodnia na osiedlu jakaś osoba podkłada odpalone prawdopodobnie petardy pod samochody. W ciągu kilku dni interweniowała już kilka razy straż pożarna gasząc samochód. Strach zostawić auto na parkingu, bo wsiadając do niego wieczorem nie wiadomo, co zastaniemy pod nim. Podpalacz robi to zazwyczaj późnym wieczorem, między godziną 22:00 a 24:00. Policja podjeżdża, spisuje zeznania, robi kilka fotek i na tym się kończy. Zamiast patrolować osiedle, szczególnie wiedząc, że nie jest to pierwszy przypadek i znając godzinę, kiedy może się to zdarzyć po raz kolejny. Gdy dojdzie do tragedii, może być już za późno na interwencję. Także apeluję do wszystkich mieszkańców, warto przed wyjazdem sprawdzić swoje podwozie, bo nigdy nie wiadomo co pod nim czyha – zaapelowała czytelniczka.

Faktycznie, w ostatnim czasie służby musiały interweniować na osiedlu Łokietka w związku ze wspomnianymi zdarzeniami. Straż pożarna gasiła śmietniki w dniu 4 i 12 lipca. – Natomiast 7 lipca zgłoszenie dotyczyło materiału palnego znajdującego się pod samochodem osobowym. Każdorazowo zadysponowany został jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nakle.
Przypuszczalną przyczyną zdarzeń stwierdzono. Działanie umyślne człowieka oraz zaprószenie przez osoby nieustalone. Szacunkowe straty zostały określone łącznie na wartość 2,5 tys. zł – przekazał kpt. Bartosz Walkowiak z KP PSP w Nakle. W sprawie podpalenia samochodu policja takiego zgłoszenia nie otrzymała. Z kolei w przypadku śmietników policjanci prowadzą dwa postępowania o zniszczenie mienia. – Policjanci pełniący służbę na terenie miasta podczas służb kontrolują wskazane osiedle pod kątem ładu i porządku – zapewnia podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle. Zapytaliśmy również przewodniczącego osiedla nr 10 w Nakle, czy mieszkańcy zgłaszali do niego ten problem. -- Do tej pory nikt czegoś takiego do mnie nie zgłaszał. Nawet nie słyszałem żadnych anonimowych plotek na osiedlu. Gdyby takie informacje do mnie dotarły, to na pewno zgłaszałbym takie incydenty – zapewnił przewodniczący Jacek Banaszak.

Oceń artykuł: 4 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  Pol Ak 47, w dniu 24-07-2021 12:48:01 napisał:

  Jest bardzo niebezpiecznie ,należy dodać że są również wycinane katalizatory,o czym Policja miała zgłoszenie.Żadnej wzmianki o tym nie ma.

  odpowiedz

  • -17 (23)

  damien, w dniu 24-07-2021 14:10:41 napisał:

  bo auto trzyma sie w garazu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -25 (39)

  pol, w dniu 24-07-2021 16:55:18 napisał:

  Tusk wrócił do Polski i zaczyna się. Jego zwolennicy ( tępe łby) z radości szaleją!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  Nakielanin, w dniu 24-07-2021 17:18:37 napisał:

  Za dużo menelstwa na tym osiedlu ostatnio

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Brainless, w dniu 24-07-2021 17:26:43 napisał:

  Od petardy samochód się nie zapali a śmietniki się nie skończą.

  odpowiedz

  • 16 (18)

  Obserwator , w dniu 24-07-2021 17:50:14 napisał:

  Nakielska Policja i jakieś działania haha dobre sobie. Toć oni tylko siedzą w tych radiowozach i sobie jeżdżą na lody bądź śpią na łazienkach lub na dworcowej kolo wiazdu do cukrowni czy ktokolwiek widział w tym roku jakiś pieszy Patrol? No ale co się dziwić jak nakielska Komenda ma najgorsze miano Komendy w kujawsko pomorskim xD

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  adam, w dniu 24-07-2021 18:41:10 napisał:

  widocznie za duzo aut i komus to nie pasuje kilka sie spali to trudno ludzie przesiada sie na rowery i pks

  odpowiedz

  • 2 (10)

  łokeić, w dniu 24-07-2021 18:50:14 napisał:

  Młodzieży odwala.Po nauce zdalnej wyszli na podwórko.I co? Świeże powietrze im zaszkodziło.W artykule pani napisała nawet wskazówki dla podpalaczy,gdyby im się śmietniki i pomysły skończyły to podpalać będą samochody lub piwnice.No to wtedy będzie się działo.Zamykać drzwi na te śmieszne domofony.A z drugiej strony to przydałby się monitoring.Niech ktoś założy kamerkę taka od komputera skierowana na śmietnik i będziecie wszystko widzieli.Może to jest nielegalne,ale przynajmniej będziecie wiedzieli kto to robi.A potem wymierzycie karę.Bo nagranie nie będzie brane przez sąd pod uwagę bo jest nielegalne.Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Hehe, w dniu 25-07-2021 09:45:06 napisał:

  Pewnie jakaś pisbabcia...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie geometrii kół
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Jadalnia / pokój dzienny
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)