Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

,,Niech nam szumią knieje„. Biwak profilaktyczno – zuchowy

fot. pow.

fot. pow.

Rok szkolny już się skończył. Mimo to w Zespole Szkolno – Przedszkolnym# nadal słuchać wesoły gwar uczniów. 27 czerwca rozpoczął się biwak profilaktyczno- zuchowy i harcerski. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, wśród nich większość stanowiły zuchy z Gromady Wesołe Urwisy oraz harcerze.

Gościliśmy też zaprzyjaźnioną drużynę harcerzy z Kruszyna na czele z druhem Pawłem Jabłońskim. Program biwaku był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zuchy złożyły uroczystą obietnicę zuchową w obecności zaproszonych gości: Komendantki Hufca Nakło phm. Jolanty Maciejewskiej, hm. Bernadety Nikodem, pwd. Bernadety Dziewałtowska-Gintoft, hm. Ryszarda Nowaka, pwd. Adama Dziewałtowskiego-Gintoft.
Następnie do późna rozbrzmiewały zuchowe i harcerskie piosenki i pląsy. W następnych dniach dominowały pogadanki profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zagrożeniami obecnych czasów oraz projekcje multimedialne.

Pomocą w integracji uczestników biwaku było piękne otoczenie naszej szkoły , profesjonalnie i bezpiecznie przygotowana ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza oraz plac zabaw ,,Leśny Kącik” dostosowany do aktywnego i kreatywnego wypoczynku.

Biwak połączony był z jednodniowym wyjazdem do Myślęcinka. Tam dzieci pokonywały trasy parku linowego o różnym stopniu trudności, wszystko pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Wszyscy uczestnicy, z małymi wyjątkami pokonali samego siebie – wybierając i pokonując trasę dostosowaną do swoich możliwości.

W wolnym czasie organizowano zajęcia sportowe, a dla chętnych i odważnych zuchów i harcerzy druh Paweł przygotował grę terenową ,, Nocny Świetlik”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w biwaku. Rodzicom za zaufanie ,Dyrekcji i pracownikom ZSP w Paterku za nieocenioną pomoc i wsparcie. Biwak został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach AKCJI LATO 2022.
Organizatorzy: Anna Lemantowicz, Anna Karolczak. Opiekunowie: Joanna Palka, Agnieszka Jaroszek, Andrzej Dygulski, Dariusz Karolczak. Ze wsparciem druha Pawła Jabłońskiego.

Materiał: A. Jaroszek, A. Karolczak, A. Lemantowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)