Dziś mamy 29 maja 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2022

,,Niech nam szumią knieje„. Biwak profilaktyczno – zuchowy

fot. pow.

fot. pow.

Rok szkolny już się skończył. Mimo to w Zespole Szkolno – Przedszkolnym# nadal słuchać wesoły gwar uczniów. 27 czerwca rozpoczął się biwak profilaktyczno- zuchowy i harcerski. Wzięło w nim udział 47 uczniów naszej szkoły, wśród nich większość stanowiły zuchy z Gromady Wesołe Urwisy oraz harcerze.

Gościliśmy też zaprzyjaźnioną drużynę harcerzy z Kruszyna na czele z druhem Pawłem Jabłońskim. Program biwaku był bardzo bogaty. W pierwszym dniu zuchy złożyły uroczystą obietnicę zuchową w obecności zaproszonych gości: Komendantki Hufca Nakło phm. Jolanty Maciejewskiej, hm. Bernadety Nikodem, pwd. Bernadety Dziewałtowska-Gintoft, hm. Ryszarda Nowaka, pwd. Adama Dziewałtowskiego-Gintoft.
Następnie do późna rozbrzmiewały zuchowe i harcerskie piosenki i pląsy. W następnych dniach dominowały pogadanki profilaktyczne związane z bezpiecznym wypoczynkiem i zagrożeniami obecnych czasów oraz projekcje multimedialne.

Pomocą w integracji uczestników biwaku było piękne otoczenie naszej szkoły , profesjonalnie i bezpiecznie przygotowana ścieżka dydaktyczno – przyrodnicza oraz plac zabaw ,,Leśny Kącik” dostosowany do aktywnego i kreatywnego wypoczynku.

Biwak połączony był z jednodniowym wyjazdem do Myślęcinka. Tam dzieci pokonywały trasy parku linowego o różnym stopniu trudności, wszystko pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Wszyscy uczestnicy, z małymi wyjątkami pokonali samego siebie – wybierając i pokonując trasę dostosowaną do swoich możliwości.

W wolnym czasie organizowano zajęcia sportowe, a dla chętnych i odważnych zuchów i harcerzy druh Paweł przygotował grę terenową ,, Nocny Świetlik”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za aktywny udział w biwaku. Rodzicom za zaufanie ,Dyrekcji i pracownikom ZSP w Paterku za nieocenioną pomoc i wsparcie. Biwak został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach AKCJI LATO 2022.
Organizatorzy: Anna Lemantowicz, Anna Karolczak. Opiekunowie: Joanna Palka, Agnieszka Jaroszek, Andrzej Dygulski, Dariusz Karolczak. Ze wsparciem druha Pawła Jabłońskiego.

Materiał: A. Jaroszek, A. Karolczak, A. Lemantowicz

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

Niecodzienny gość w szubińskim komisariacie. Dźwięki spod sufitu

Pod sufitem piwnicy komisariatu w Szubinie, utknął wróbel. Na świergot uwięzionego ptaka zwrócił #uwagę dzielnicowy, który pomógł wydostać się zwierzęciu z potrzasku i wypuścił na wolność.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)