Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

26-latka usłyszała 38 zarzutów. Grozi jej nawet 10 lat pozbawienia wolności

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Aż 38 zarzutów, w tym 37 z ustawy o# przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszała mieszkanka szubińskiej gminy, zatrzymana przez kryminalnych z miejscowego komisariatu. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące, a grozi jej nawet 10 lat więzienia.

W ostatnich dniach szubińscy kryminalni ustalili, że po terenie jednej z gminnych wsi przemieszcza się volkswagen, a prowadząca go kobieta jest pod wpływem narkotyków i prawdopodobnie posiada je przy sobie.

Długo nie trwało, jak ustalone auto zostało skontrolowane. Personalia siedzącej za kierownicą 26-latki zweryfikowano w policyjnych systemach i wyszło na jaw, że kobieta wsiadła za kierownicę, łamiąc sądowy zakaz. To był dopiero początek jej kłopotów, gdyż jej wygląd i zachowanie ewidentnie wskazywały, że jest pod działaniem narkotyków. Potwierdził to użyty tester, który w jej organizmie wykrył amfetaminę. Prawie 30 gramów zabronionych środków, w tym amfetaminę i marihuanę, kryminalni znaleźli też w torebce kontrolowanej.

Podejrzana noc spędziła w policyjnej celi, a na podstawie materiału dowodowego zebranego w sprawie, śledczy przedstawili jej aż 36 zarzutów za udzielanie środków narkotycznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Prócz tego 26-latka odpowie za prowadzenie pojazdu po narkotykach i łamanie sądowego zakazu, a także za posiadanie zabronionych substancji.

Materiał dowodowy, zgromadzony przez kryminalnych, został przekazany do oceny sądu z wnioskiem oskarżyciela o tymczasowy areszt dla 26-latki. W miniony czwartek (19.05.22) sąd w Szubinie zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzana spędzi za kratami i jeszcze tego samego dnia została ona doprowadzona do placówki penitencjarnej.

Mieszkance szubińskiej gminy grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle 

Oceń artykuł: 18 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (5)

  Laura, w dniu 23-05-2022 10:55:21 napisał:

  Śmiech na sali

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Grocholin, w dniu 23-05-2022 16:46:53 napisał:

  A pan z naszej gminy który został złapany dwa razy w okolicach Kcyni łącznie miał prawie 100 g tez bez prawa jazdy nie poszedł nawet na 3 miesiące do sprawy do celi ? Ktoś mi może ro wytłumaczyć ?

  odpowiedz

  • 7 (7)

  dpd, w dniu 23-05-2022 21:47:21 napisał:

  Komasa albo ten drugi co go złapali zaczeli sypać?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 24-05-2022 10:27:51 napisał:

  Bardzo dobrze...niech wszystkich wyłapią z tym świństwem

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Anty, w dniu 24-05-2022 16:59:32 napisał:

  Biznesmenka cudzym zdrowiem i życiem. Powinno być tak jak w Kolumbii.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Martynka , w dniu 24-05-2022 18:39:52 napisał:

  Na szczęście w Nakle już spokój z tym

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
LODY ALGIDA 900 ml
8,99PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
LEWIATAN PAPIER TOALETOWY BIAŁY 8 ROLEK
6,49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)