Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2021

35. edycja Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie rozwiązali test

fot. pow.

fot. pow.

Czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im.# Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Lara Doiczman, Amelia Minda, Jan Darul (wszyscy z klasy 3pol) oraz Julia Murawiec (klasa 3oa) wzięło udział w zawodach szkolnych XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zawody I etapu odbyły się w środę 10 listopada 2021 r. i miały formę pisemną, obejmującą pytania testowe jednokrotnego wyboru, zadania z podstaw ekonomii oraz pytanie o charakterze ogólnym.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej, której organizatorem jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne sprzyja edukacji ekonomicznej młodzieży, szczególnie w rozumieniu współczesnych procesów gospodarczych na świecie i w Polsce.

Wyniki I etapu (szkolnego) olimpiady zostaną opublikowane po weryfikacji prac przez Komitet Okręgowy OWE w Bydgoszczy.

Opiekunem uczniów jest Andrzej Kinderman.

Materiał: Andrzej Kinderman - I LO w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)