Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2021

42-latek zakleszczony między ciągnikiem siodłowym a naczepą

fot. BG

fot. BG

Cztery zastępy straży pożarnej zostały wezwane do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia w miejscowości Śmielin (gm. Sadki) na jednym z przystanków autobusowych. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez naczepę samochodu ciężarowego.

W środę, 8 grudnia kilka minut po godzinie 14, służby otrzymały zgłoszenie o tym, że w Śmielinie naczepa ciężarówki przygniotła mężczyznę. Wezwano cztery zastępy straży – trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nakła oraz jeden z OSP Sadki.

– Po dojeździe na miejsce zastępów zastano uwięzionego mężczyznę między ciągnikiem siodłowym a naczepą – przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Przystąpiono do działań ratowniczych, aby szybko ewakuować 42-latka. Do tego strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyznę udało się uwolnić, następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Nie wymagał hospitalizacji.

W tym przypadku kluczowa była błyskawiczna i sprawna akcja w wykonaniu strażaków. 

Podczas działań kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga przez pewien czas była częściowo zamknięta, potem wprowadzono ruch wahadłowy.

Przyczyny i okoliczności wyjaśniała policja. Dostała ona informację o awarii samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 10 między Sadkami a Śmielinem. – Na miejscu okazało się, iż kierowca samochodu volvo, 42-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego, podczas naprawy pojazdu zakleszczył się – zrelacjonowała mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. Podkreśliła, że mężczyznę udało się uwolnić dzięki działaniom straży. 

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  niki, w dniu 09-12-2021 06:53:29 napisał:

  Miał szczęście, że to nie stało się w nocy!

  odpowiedz

  • -2 (2)

  kolega, w dniu 09-12-2021 06:55:43 napisał:

  Z Zosią to mógłbym się zakleszczyć!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Koniu, w dniu 09-12-2021 08:26:22 napisał:

  Co on terminator ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)