Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2021

42-latek zakleszczony między ciągnikiem siodłowym a naczepą

fot. BG

fot. BG

Cztery zastępy straży pożarnej zostały wezwane do# bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia w miejscowości Śmielin (gm. Sadki) na jednym z przystanków autobusowych. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna został przygnieciony przez naczepę samochodu ciężarowego.

W środę, 8 grudnia kilka minut po godzinie 14, służby otrzymały zgłoszenie o tym, że w Śmielinie naczepa ciężarówki przygniotła mężczyznę. Wezwano cztery zastępy straży – trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nakła oraz jeden z OSP Sadki.

– Po dojeździe na miejsce zastępów zastano uwięzionego mężczyznę między ciągnikiem siodłowym a naczepą – przekazał st. kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle.

Przystąpiono do działań ratowniczych, aby szybko ewakuować 42-latka. Do tego strażacy użyli specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyznę udało się uwolnić, następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Nie wymagał hospitalizacji.

W tym przypadku kluczowa była błyskawiczna i sprawna akcja w wykonaniu strażaków. 

Podczas działań kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga przez pewien czas była częściowo zamknięta, potem wprowadzono ruch wahadłowy.

Przyczyny i okoliczności wyjaśniała policja. Dostała ona informację o awarii samochodu ciężarowego na drodze krajowej nr 10 między Sadkami a Śmielinem. – Na miejscu okazało się, iż kierowca samochodu volvo, 42-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego, podczas naprawy pojazdu zakleszczył się – zrelacjonowała mł. asp. Zofia Wrzeszcz, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. Podkreśliła, że mężczyznę udało się uwolnić dzięki działaniom straży. 

Oceń artykuł: 14 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  niki, w dniu 09-12-2021 06:53:29 napisał:

  Miał szczęście, że to nie stało się w nocy!

  odpowiedz

  • -2 (2)

  kolega, w dniu 09-12-2021 06:55:43 napisał:

  Z Zosią to mógłbym się zakleszczyć!

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Koniu, w dniu 09-12-2021 08:26:22 napisał:

  Co on terminator ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa magazynów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)