Dziś mamy 22 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2024

50 Olimpiada Geograficzna. Uczniowie Krzywoustego na zawodach okręgowych

fot. powierzone

fot. powierzone

Laura Pinkowska uczennica klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Błażej Siuzdak #uczeń klasy 4 angielsko-geograficznej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią pod opieką nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana brali udział 10 lutego 2024 r. w zawodach okręgowych (II stopnia) jubileuszowej 50 Olimpiady Geograficznej.

Zawody przeprowadzono w budynku Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Pierwsza część zawodów miała formę pisemną i składała się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, geografii społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej.

Błażej Siuzdak w finale zawodów II stopnia

Do drugiej - ustnej części, która odbyła się następnego dnia, tj. 11 lutego 2024 r. jury zakwalifikowało 18 najlepszych młodych geografów z województwa kujawsko-pomorskiego, wśród których był Błażej Siuzdak. Polegała ona na rozwiązaniu quizu geograficznego, a następnie udzieleniu przy mapie fizycznej świata odpowiedzi ustnej na temat z zakresu wpływu środowiska przyrodniczego na życie i działalność człowieka, na wylosowanym obszarze świata.

Udział Błażeja w zmaganiach olimpijskich można uznać za udany, ponieważ uczestnicząc w finale okręgowym będzie czekał na ostateczną decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w sprawie udziału w zawodach centralnych, które przeprowadzone zostaną w kwietniu 2024 r. w Łodzi.

Materiał: Justyna Michalska / I LO w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)