Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

14 marca 2023

5 setów w meczu finałowym. Rozgrywki NLS dobiegły końca

fot. BG

fot. BG

W sali sportowej ZSŻŚ w Nakle odbył się wielki finał kolejnej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki. #Piękną historię na przełomie całych rozgrywek napisali siatkarze Strefy Łochowo, ale w decydującym meczu ulegli Starej Gwardii NTS.

Po kilku miesiącach zmagań w Nakielskiej Lidze Siatkówki doszło do decydujących meczów o to kto wzniesie najważniejszy z pucharów, za zwycięstwo w rozgrywkach. Zanim doszło do wielkiego finału, zespoły MiSSM Trzeciej Fali i Kadetów NTS stoczyły bój o najniższy stopień podium. Dla pierwszego z zespołów gra w tzw. małym finale mogła być rozczarowaniem, bowiem po zwycięstwie w rundzie zasadniczej apetyty były znacznie większe. Mimo wszystko, siatkarze Trzeciej Fali podeszli do tego meczu z odpowiednim nastawieniem, czego nie można było powiedzieć o nakielskich kadetach. Pierwsze dwa sety nie miały większej historii i zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem MiSSM. Najbardziej zacięta gra miała miejsce w trzeciej partii, ale nie miałoby to miejsca, gdyby nie nieporadność siatkarzy Trzeciej Fali, którzy dali sobie wyrwać zwycięstwo, pomimo tego, że prowadzili już 22:17. W siatkarskim żargonie zwykło się mawiać, że jak nie wygrywasz 3:0 to kończysz porażką 2:3. W tym przypadku jednak taki scenariusz nie miał miejsca. Duża w tym zasługa Jakuba Majewskiego, który zaserwował aż 6 asów w czwartym secie, czym praktycznie odebrał chęć do gry młodych siatkarzom NTS. Ostatecznie niespodzianki nie było i trochę na pocieszenie siatkarze MiSSM zdobyli brązowe medale.

Wielki finał nakielskich rozgrywek przyniósł zdecydowanie więcej emocji. Strefa Łochowo pomimo bardzo kiepskiego startu i serii porażek na początku rozgrywek zdołała powrócić do gry i napisać piękną historię, która jednak zakończyła się bez happy endu. Ale po kolei. Historyczny dominator NLS, a więc Stara Gwardia NTS w tym roku nie zamierzała dopuścić do tego, że po raz kolejny tytuł zdobędzie inny zespół i do najważniejszego spotkania wystawiła bardzo szeroką kadrę. Pierwszy set toczył się pod dyktando faworyta, głównie dlatego, że rywale z Łochowa mieli bardzo duże problemy w polu serwisowym. Do tego doszła skuteczna postawa w ataku Waldemara Wnuka i zrobiło się 1:0. W kolejnej partii dało o sobie znać to, czym w ostatnich tygodniach rozgrywek wyróżniała się Strefa, a więc dobra gra w obronie. W efekcie czego, udało się wyrównać wynik meczu. Siatkarze z Łochowa niesieni dopingiem publiczności poszli za ciosem i w trzecim secie kontynuowali bardzo dobrą grę, gromiąc rywala i wychodząc na prowadzenie. Stara Gwardia stanęła pod ścianą, ale sygnał do ataku dał niezawodny Maciej Tomczyński. Koledzy wzięli przykład z kapitana i po znacznie lepszej grze niż w dwóch poprzednich partiach zdołali doprowadzić do remisu. O zwycięstwie w całych rozgrywkach zdecydował zatem tie – break, który bardzo słabo rozpoczęli siatkarze z Łochowa. Po serii dobrych serwisów Andrzeja Manowskiego, Stara Gwardia wyszła na pięciopunktowe prowadzenie, które pozwoliło na spokojną kontrolę tego seta i finalnie sięgnąć po zwycięstwo w tej edycji Nakielskiej Ligi Siatkówki!

Wyniki spotkań:

MiSSM Trzecia Fala – NTS Kadeci 3:1 (25:15, 25:18, 30:32, 25:13)
Stara Gwardia NTS – Strefa Łochowo 3:2 (25:18, 25:27, 13:25, 25:19, 15:10)

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Janek, w dniu 16-03-2023 21:36:04 napisał:

    a bezdzietna czarna pani z ns była?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zadaj pytanie
20PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)