Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

18 września 2021

82. rocznica agresji rosyjskiej na Polskę. Delegacje złożyły wiązanki kwiatów

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

fot. st.sierż.sztab. Piotr Tomaszewski

Delegacja funkcjonariuszy Zakładu Karnego w# Potulicach 17 września 2021 roku złożyła kwiaty na nakielskim Rynku upamiętniając 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Z kart historii

Osiemdziesiąt dwa lata temu, 17 września 1939 roku Armia Czerwona wdarła się na terytorium Rzeczypospolitej… tym samym Polska stała się ofiarą dwóch totalitarnych mocarstw. Rosjanie złamali obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, czego konsekwencją był ponad milion zesłanych i dziesiątki tysięcy zamordowanych Polaków oraz utracenie znacznej części terytorium.

Patriotyzm i pamięć

W rocznicę tego wydarzenia na nakielskim Rynku pod pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu delegacja funkcjonariuszy Służby Więziennej, na czele z Zastępcą Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach, kpt. Piotrem Kobusem oddała hołd uczestnikom wydarzeń z tamtych lat.

Szacunek do wydarzeń historycznych

Naszym obowiązkiem jest kultywowanie pamięci kart historii i szanowanie takich wartości jak wolność, bohaterstwo i odwaga.

Materiał:  ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Pozytywne strony pandemii? Zaległości finansowe młodych znacznie mniejsze

Koronawirus, lockdowny i zdalna nauka podleczyły# finanse 18-24 latków. Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy informacji kredytowych BIK, w czasie pandemii to właśnie zaległości młodych ubyło w największym stopniu na tle wszystkich grup wiekowych. Spadły o niemal 200 mln zł do 1 mld zł. Liczba niesolidnych dłużników zmniejszyła się o ponad 26 tys. osób. Pytanie, co dalej, czy uda się utrzymać ten trend biorąc pod uwagę, że życie wraca do względnej normy, a studia nie będą tak jak wcześniej niemal w pełni zdalne?

(czytaj więcej)