Dziś mamy 18 sierpnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

A klasa

12 maja 2022 0

Młodzi powalczyli. Piłkarze zdobyli komplet punktów

W mocno okrojonym składzie piłkarze Szubinianki przystąpili #do meczu 20. kolejki piłkarskiej A-klasy. Młodzi zawodnicy spisali się jednak doskonale i w starciu z Zagłębiem Piechcin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów.

(czytaj więcej)
20 października 2021 7

"Szkoda straconych punktów ".Porażka z wiceliderem

Bardzo dramatyczny przebieg miał ligowy mecz# pomiędzy Zootechnikiem Kołuda Wielka a Szubinianką. W Kołudzie goście przegrywali już 0:2, ale jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Punkt stracili jednak w końcówce spotkania. Mimo doliczonych przez arbitra aż pięciu minut nie zdołali już odwrócić losów tego spotkania.

(czytaj więcej)
26 sierpnia 2021 0

Szubinianka liderem. Kibice nie zawiedli się

Po spektakularnym zwycięstwie Szubinianki w Brzozie, kibice# oczekiwali pewnych trzech punktów w starciu z Kujawami Markowice. Nie zawiedli się. Po drugiej kolejce podopieczni trenera Wiesława Stepczyńskiego z kompletem punktów i czystym kontem z tyłu, zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2021 23

Tylko remis Tarpana Mrocza. Zawiodła skuteczność

W 30 kolejce rozgrywek A – klasy, Tarpan Mrocza podejmował na własnym# boisku GLKS Dobrcz – Wudzyn. Pomimo wsparcia kibiców, gospodarze nie byli w stanie sięgnąć po 3 punkty.

(czytaj więcej)
05 września 2018 0

Pierwsza porażka Victorii Kołaczkowo w A – klasie. O wyniku zdecydowała pierwsza słaba połowa

W drugim swoim meczu w A – klasie, Victoria Kołaczkowo podejmowała na własnym boisku Burzę Nową Wieś Wielką.# I na własne życzenie przegrali to spotkania, marnując kilka znakomitych sytuacji bramkowych.

(czytaj więcej)
05 września 2018 5

Zawisza Bydgoszcz w dalszym ciągu bez porażki. Piłkarze zmarnowali multum sytuacji w meczu z Gryfem

Po 3 meczach wyjazdowych, przyszła wreszcie pora na mecz „u siebie”.# Wspierani jak zwykle przez dużą grupę kibiców, piłkarze Zawiszy Bydgoszcz podejmowali Gryf Sicienko.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2015 4
A klasa, grupa I

Rzutem na taśmę!

Niemalże od początku sezonu ligową stawkę w pierwszej grupie bydgoskiej A-klasy zamykał beniaminek z Mroczy. Taki stan rzeczy miał miejsce, na szczęście, tylko do ostatniej kolejki.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2015 3
A klasa, grupa Bydgoszcz II

Porażka z Piastem

6 czerwca, w sobotni wieczór, drużyna GLZS-u Sadki zmierzyła się na wyjeździe z Piastem Kołodziejowo. Gospodarze okazali się niezbyt gościnni.

(czytaj więcej)
02 listopada 2014 11
Klasa okręgowa, grupa I

Teatr jednego aktora

Starcie Czarnych Nakło z Pomorzaninem Serock miało jednego bohatera. A był nim napastnik beniaminka Kamil Wisiorek, autor pięciu bramek!

(czytaj więcej)
14 sierpnia 2014 2
A klasa

Mrocza w A I, Sadki w A II

W najbliższy weekend startują rozgrywki na poziomie A-klasy. Tarpan będzie rywalizował w pierwszej bydgoskiej grupie, natomiast GLZS w drugiej.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2014 12
Baraż

Czarni świętują awans!

Remis, ale jakże cenny wywalczyli Czarni Nakło w rewanżu z Pomowcem Kijewo Królewskie. Przyszły sezon spędzą w klasie okręgowej.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2014 8
Baraż

Krok ku okręgówce

Mały kroczek ku awansowi zrobili piłkarze Czarnych Nakło. W pierwszym meczu barażowym z Pomowcem Kijewo Królewskie zwyciężyli 2:1.

(czytaj więcej)
18 czerwca 2014 5
Baraż o klasę okręgową

Zaczynają walkę o awans

Już w najbliższą niedzielę Czarni Nakło rozpoczną baraże o awans do klasy okręgowej.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2014 2
A klasa, grupa I

Przegrali „wygrany” mecz

Bardzo dobrze układało się spotkanie w Świekatowie dla piłkarzy Czarnych. Wszystko legło jednak w gruzach, a Fala zdobyła trzy punkty.

(czytaj więcej)
07 czerwca 2014 7
A klasa, grupa I

Spartanie wyjechali z tarczą

Czarni Nakło tydzień temu wywalczyli sobie już udział w barażu o awans, dzięki czemu do spotkania ze Spartą mogli podejść bez presji. Trzy punkty pojechały jednak do Przysierska.

(czytaj więcej)
01 czerwca 2014 4
A klasa, grupa I

Czarni powalczą o okręgówkę!

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Czarni Nakło zapewnili sobie grę w barażu o klasę okręgową. Wszystko dzięki korzystnym rezultatom w 24. kolejce.

(czytaj więcej)
18 maja 2014 1
A klasa, grupa I

Wyrwali trzy punkty, potknięcia rywali

Po ciężkim spotkaniu Czarni Nakło wygrali w Więcborku 3:2. Świetną robotę dla nakielan wykonały również inne zespoły, które :urwały” punkty BKS-owi Bydgoszcz i KS Łochowo.

(czytaj więcej)
11 maja 2014 9
A klasa, grupa II

Uciekają spod topora

Orzeł Kcynia nadal jest zagrożony degradacją, jednak zrobił krok ku utrzymaniu. Kcynianie wygrali mecz z kategorii za sześć punktów z Fregatą Polanowice.

(czytaj więcej)
10 maja 2014 5
A klasa, grupa I

Pozostaje walka o baraż

Czarni Nakło przy zwycięstwie nad Torem Laskowice Pomorskie mieliby jeszcze realne szanse na bezpośredni awans. Niestety, nie utrzymali prowadzenia i te są już tylko iluzoryczne.

(czytaj więcej)
04 maja 2014 1
A klasa, grupa II

Powtórka z rozrywki

Powtórzyła się historia z Inowrocławia. Piłkarze kcyńskiego Orła wygrywali do ostatniej minuty, by ostatecznie zremisować w Cerekwicy.

(czytaj więcej)
01 maja 2014 20
A klasa, grupa I

Nerwówka przy Armii Krajowej

Ostatni raz Czarni z boiska schodzili pokonani 28 września. Co prawda passa kolejnych spotkań bez porażki trwa w najlepsze, lecz remis ze Spójnią Białe Błota można uznać za kiepski wynik.

(czytaj więcej)
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)