Dziś mamy 24 września 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

15 września 2020

"Agata Neuman-Żurawska. Szydełkiem wyczarowane". Zapraszamy na wystawę

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią

Od 15 do 25 września zapraszamy na wystawę# "Agata Neuman-Żurawska. Szydełkiem wyczarowane". Autorka zamieszkała w Trzeciewnicy dzierga (szydełko, druty) od 9. roku życia.

Wytwarza różne stroje począwszy od prostego bikini, a skończywszy na sukniach ślubnych.

Wystawa został zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary w ramach projektu "Złote ręce, które to stworzyły". Sfinansowano ze środków Powiatu Nakielskiego.

Materiał: Tomasz Pasieka 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)