Dziś mamy 8 grudnia 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 października 2021

Akcja CBŚP w regionie. Zlikwidowano nielegalną fabrykę i magazyn papierosów

fot. CBŚP

fot. CBŚP

Policjanci CBŚP prowadząc walkę z przestępczością# akcyzową zlikwidowali w tym roku 14 fabryk papierosów, 15 krajalni tytoniu, przejęli 240 mln papierosów oraz ponad 475 ton tytoniu. Działania są prowadzone często z innymi jednostkami Policji, Strażą Graniczną czy Krajową Administracją Skarbową, ale także ze służbami innych państw. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze zlikwidowali fabrykę i magazyn papierosów, krajalnię tytoniu oraz przejęli nielegalne papierosy czy tytoń.

W piątek ubiegłego tygodnia policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w powiecie żnińskim fabrykę i magazyn nielegalnych papierosów. Wówczas to, zabezpieczono pełną linię służącą do produkcji papierosów, wyprodukowane już papierosy z zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek oraz blisko 1,5 tony krajanki tytoniowej. Przejęto także mnóstwo półproduktów służących do produkcji papierosów. Fabryka działała na prywatnej posesji w wynajętym pomieszczeniu gospodarczym, gdy w tym czasie w domu mieszkali pracownicy. Tam policjanci znaleźli marihuanę. Kolejne miejsce znajdowało się w Bydgoszczy, gdzie wynajmowano magazyn, w którym ukryto 48 tys. papierosów.

Łączne straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę ponad 1,7 mln zł. Zabezpieczono także maszynę do produkcji papierosów, której wydajność wynosi około milion papierosów dziennie. Według funkcjonariuszy gang działał na terenie woj. kujawsko-pomorskiego od kwietnia 2021 roku. Trzech zatrzymanych mężczyzn doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Szubinie, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Materiał: CBŚP/red.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotobombki
19,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Cytryna
3,99PLN
0

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na beztroskie gwiazdkowe zakupy

W tym roku ostrożnie podchodzimy do# planowania świątecznych wydatków. Aż połowa respondentów Barometru Providenta, od lat przeprowadzanego na przełomie października i listopada, nie potrafi jeszcze oszacować, ile może kosztować tegoroczna Gwiazdka.

(czytaj więcej)
0

W święta każdy może być dzieckiem! Przygotuj je z rodziną

Chyba wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Dlatego chcemy, by# ich magia zagościła w naszych domach na długo przed wigilią. Atmosferę świąt możemy wyczarować już na początku grudnia, spędzając czas w sposób twórczy i oryginalny. Odrobina fantazji wystarczy, by kuchnia zamieniła się w krainę pełną przygód i aromatów, przywołujących najmilsze wspomnienia z dzieciństwa.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)