Dziś mamy 25 lutego 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2023

Akcja "Rodacy Bohaterom". Zebrano żywność dla potrzebujących

fot. powierzone

fot. powierzone

Fundacja Lex Lupus i Stowarzyszenie Odra-Niemen, które jest pomysłodawcą i głównym #organizatorem, koordynowali w szkołach akcję „Rodacy Bohaterom”.

Akcja trwała od 2.11.2023 r. do 8.12.2023 r. Miała na celu pomoc Kombatantom oraz naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich. Często są to osoby, które kiedyś narażały swoje życie za naszą Ojczyznę, a dziś przyszło im żyć w biedzie i zapomnieniu.

Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu postanowili w tym szczególnym czasie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, pokazać, że, pamiętają i chcą pomóc.

Zbieraliśmy żywność długoterminową. Ponadto wzięliśmy udział w akcji Samozdjęcie. Fotografie zostaną wywołane i dostarczane wraz z paczkami naszym Rodakom.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wieczorny pożar BMW. Auto spłonęło doszczętnie

W czwartek, 22 lutego br., około godziny 22:30 na Stanowisko Kierowania# Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Iłowo.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

"Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Cenne rady od policjantki

Zawodnicy nakielskiego klubu# UKS 2 Judo Nakło podczas spotkania z policjantką, rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach w trakcie ferii w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczny powrót z ferii. O czym warto pamiętać?

Przed nami ostatni weekend ferii zimowych, co wiązać się będzie ze zwiększonym# ruchem na drogach krajowych. Pogoda może być zmienna, aczkolwiek warunki atmosferyczne na przeważającym obszarze Polski będą przypominały wczesną wiosnę. To jednak nie zwalnia nikogo z przestrzegania kluczowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać przed podróżą i w jej trakcie.

(czytaj więcej)