Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

31 marca 2020

Aktywne działania Straży Miejskiej. Komunikaty informacyjne z radiowozu

fot. archiwum

fot. archiwum

Nakielska Straż Miejska aktywnie włączyła się do działań związanych z zapobieganiem#, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby zakaźnej COVID – 19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2.

Strażnicy miejscy podejmują akcje informacyjne skierowane do mieszkańców o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych, dotyczących przemieszczania się i zgromadzeń. Na terenie miasta i gminy Nakło nad Notecią specjalny komunikat na ulicach strażnicy miejscy nadają przez głośniki z radiowozu.

Ponadto w związku z wprowadzonym przez Burmistrza bezwzględnego zakazu korzystania z placów zabaw oraz sketeparku strażnicy miejscy kontrolują te miejsca. Funkcjonariusze sprawdzają skwery osiedlowe, siłownie plenerowe oraz brzeg rzeki Noteć. Każdego dnia prowadzą również rozmowy z mieszkańcami, podczas których ostrzegają o ryzyku spotkań w grupach. Podchodzą do tych osób i informują o ryzyku jakie podjęli. Kontrolami objęte są także miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, które ze względu na wiek, stan zdrowia i warunki sanitarne, są wyjątkowo podatne na zarażenie.

Strażnicy miejscy zabezpieczają również punkty, w których wydawana jest żywność dla ubogich i bezdomnych. Chodzi m.in. o paczki żywnościowe wydawane przy Kościele p.w. św. Stanisława w Nakle nad Notecią. W związku z sytuacją epidemiologiczną kolejka, która tworzy się w tych okolicznościach, musi być monitorowana tak, aby osoby w niej stojące zachowywały między sobą bezpieczną odległość.

Zalecamy w związku z wprowadzonym stanem epidemii o ograniczenie osobistych wizyt w komendzie nakielskiej Straży Miejskiej. W przypadku otrzymania wezwania, osoby proszone są najpierw o kontakt telefoniczny 986 lub za pomocą e-mail: straz.miejska@umig.naklo.pl. Ograniczone zostało przyjmowanie zgłoszeń pod numerem alarmowym – 986. Dyżurni będą przekazywać patrolom do realizacji tylko i wyłącznie zgłoszenia priorytetowe.

Do odwołania patrole Straży Miejskiej nie będą kontrolować nieruchomości w zakresie gospodarki odpadami oraz sprawdzać palenisk przydomowych w zakresie przestrzegania tzw. „uchwały antysmogowej”.

Materiał: Straż Miejska w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)