Dziś mamy 27 października 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 września 2020

Archeolodzy wrócili na plac budowy. Odkryto kolejną drewnianą ulicę

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle

fot. Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle

Inwestor i towarzyszący mu archeolodzy: państwo Anna i Wojciech Siwakowie wrócili #na plac budowy. Na ul. Hallera odkryto kolejną drewnianą ulicę, tym razem wiedzie ona na południe, z odchyleniem ku zachodowi.

Na ul. Hallera odkryto kolejną drewnianą ulicę, tym razem wiedzie ona na południe, z odchyleniem ku zachodowi. Czynimy starania, by fragment tej ulicy trafił do naszych zbiorów, a czy tak się stanie zależeć będzie od możliwości zakonserwowania drewna.

Materiał: Tomasz Pasieka Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)