Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2022

Awans młodziczek do V grupy. Decydował ostatni mecz

Młodziczki rozegrały kolejny turnieju ligowy. W sobotę we własnej hali podejmowały Stal II Grudziądz oraz Polonię Bytoń. #Wygrana w obu spotkaniach dała awans do grupy V.

W pierwszym meczu nakielanki zmierzyły się z zespołem Stali. Pierwszy set pod znakiem świetnej zagrywki NTS-u (4:0, 9:5, 21:6) i łatwe zwycięstwo do 9. W drugim secie siatkarki z Nakła prowadziły 16:9, ale od tego momentu zaczęły popełniać sporo błędów, co dobrze wykorzystały zawodniczki Stali zmniejszając stratę do 2 punktów (16:14). Nakielanki odskoczyły jeszcze na 22:17, ale kolejna seria udanych zagrań Grudziądza sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis 24:24. Na szczęście dwie kolejne akcje należały do zawodniczek z Nakła, które wygrywając seta, wygrały w meczu 2:0.

W drugim spotkaniu Polonia Bytoń dość pewnie wygrała ze Stalą II 2:0 (25:19, 25:17).

Ostatni mecz decydował więc o awansie do wyższej ligi. Od początku spotkanie było wyrównane, a prowadzenie zmieniało się. Najpierw prowadził NTS (5:2, 9:6), za chwilę Polonia (10:12, 16:21). W końcówce nakielanki odrobiły straty doprowadzając do remisu 24:24, a po emocjonującej grze na przewagi wygrały seta 31:29. Po porażce w I secie Polonia zagrała znacznie słabiej i dość gładko przegrała drugiego seta do 17.