Dziś mamy 30 czerwca 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 maja 2022

Biblioteka to świat w jednym miejscu. Dzieci nie mogły narzekać na nudę

fot. pow.

fot. pow.

Kontynuując Tydzień Bibliotek postanowiliśmy# udać się w kolejne podróże po świecie. Bo przecież „Biblioteka to świat w jednym miejscu”. Były słodkości, podziękowania, przytulasy, zabawy przy muzyce, głośne czytanie i prace plastyczne.

W poniedziałek Stokrotki z Przedszkola Tęczowe Wzgórze udały się wesołym pociągiem do Niemiec, gdzie poznały utwory braci Grimm. Wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a następnie wykonały kolorowe obrazki, przedstawiające wyżej wymienione rodzeństwo.

We wtorek Biedroneczki z Przedszkola Katolickiego wyruszyły do Belgii. Wysłuchały przygód Martynki, jak opiekowała się osiołkiem i szykowała na bal. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, a na sam koniec pokolorowały obrazek przedstawiający dziewczynkę.

W środę Żuczki z Przedszkola nr 2 podróżowały po Stanach Zjednoczonych. Tam spotkały bohaterów stworzonych przez Walta Disneya, wysłuchały bajeczek: „Minnie i jednorożec” oraz „Jedziemy na wakacje”, a następnie stworzyły tęczową głowę Myszki Miki.

Ostatnia podróż odbyła się w czwartek. Krasnoludki z Przedszkola Katolickiego udały się do Kanady. Spotkały się tam z Żółwiem Franklinem, wysłuchały jego przygód, a następnie wykonały z talerzyków papierowych i kolorowego papieru żółwiki.

Był to wspaniały i ciekawy czas. Będąc w bibliotece podróżowaliśmy po całym świecie. Dzieci poznały bajki z dawnych czasów, ale też wysłuchały przygód współczesnych bohaterów. Świetnie się razem bawiliśmy.

Materiał: Anna Splitt - PiMBP w Nakle 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)