Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 października 2020

Bibliotekarz poleca. Kreatywne opowieści dla dzieci

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

W czasach wszechobecnej technologii i dostępu do rozmaitych urządzeń# wydawać by się mogło, że książka dla dzieci jest na straconej pozycji. Czy tak jest? Otóż nie. Można wykorzystać smartfon czy tablet w taki sposób, by zachęcić dziecko nie tylko do oglądania bajek, ale przede wszystkim do ich czytania.

Przykładem na to są kreatywne opowieści dla dzieci o wilku i o księciu.

Obie publikacje autorstwa Jordi Palet to bajki, które można czytać, słuchać i oglądać. Dzięki darmowej aplikacji wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości książki te otwierają przed małym czytelnikiem niesamowity świat. Ukryte na kartach historie są wzbogacone animacjami i zadaniami, które czytelnik może wykonać razem z bohaterem książki.

Te interaktywne publikacje są także przykładem na niestandartowe podejście autora do formy bajki. Już same tytuły „O wilku, który nikogo nie zjadł” oraz „O księciu, który dostał kosza” świadczą o tym, że możemy się spodziewać niecodziennego zakończenia. Do tej pory wilki w bajkach zawsze kogoś zjadły, a książęta żenili się z księżniczkami. Czy w tych bajkach wilk chodzi głodny, a książę się nie ożeni? By to sprawdzić należy udać się do biblioteki i wypożyczyć te niecodzienne bajki.

Historie zawarte w obu książkach są pełne humoru i sprawią frajdę nie tylko dzieciom, ale i całej rodzinie.

Wykorzystanie technologii to również mocny argument dla dzieci, których do tej pory czytanie nie interesowało.

Materiał: Katarzyna Hass PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)