Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

07 sierpnia 2020

Bibliotekarz poleca. Recenzja książki „Cień wiatru”

fot. Katarzyna Hass

fot. Katarzyna Hass

W cyklu Bibliotekarz poleca, dzisiaj recenzja# książki „Cień wiatru” Carlosa Ruiza Zafóna.

Najpiękniejsza opowieść o książkach, która zawładnęła sercami wielu czytelników. Opowieść o chłopcu, który zgodnie z tradycją rodzinną musi wybrać jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Ale jak to zrobić i wybrać spośród setek tysięcy woluminów tę jedyną? Bohater decyduję się na „Cień wiatru” nieznanego nikomu autora Juliana Caraxa. Zafascynowany historią skrywaną na kartach książki postanawia odnaleźć inne tytuły tego autora. Okazuje się, że niemal wszystkie zostały spalone. Ale dlaczego? Chcąc odkryć tajemnicę rozpoczyna niebezpieczną przygodę swojego życia. Jak się ona zakończy i co skrywa Cmentarz Zapomnianych Książek ukryty w sercu średniowiecznej Barcelony? By się o tym przekonać zachęcam do przeczytania tej niesamowitej powieści, która łączy ludzkie losy z losem książek.

„Cień wiatru” zapoczątkował międzynarodowy sukces hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna. Książka wydana został w 40 krajach i przetłumaczony na ponad 30 języków. Autor do Cmentarza Zapomnianych Książek powrócił również w powieściach  „Gra anioła” i „Labirynt duchów”, w których  osoby i wątki stanowią mosty pomiędzy poszczególnymi historiami. Są jednak tak napisane, że można je czytać w dowolnej kolejności oraz każdą część osobno. Autor nigdy nie wyraził zgody na ekranizację swoich powieści. Niestety, 19 czerwca 2020 roku Carlos Ruiz Zafón zmarł.

Materiał: Katarzyna Hass 

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)