Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

19 października 2021

Bibliotekarz poleca książkę Kristin Hannah pod tytułem „Nocna droga”

fot. pow.

fot. pow.

W cyklu „Bibliotekarz poleca” tym razem proponuję# powieść „Nocna droga”, która wyszła spod pióra genialnej Kristin Hannah. Ta amerykańska pisarka tworzy od 1990 roku i jest autorką ponad 20 tytułów. Jest wielokrotnie nagradzaną laureatką wielu nagród min. Złotego Serca, Maggie, i nagrody National Reader's Choice. Jej książki zawsze znajdują się na liście bestsellerów czasopisma „New York Times”.

Jude Farraday robi wszystko, aby życie jej dzieci było sielankowe i pełne miłych wspomnień. Mia i Zach zaprzyjaźniają się z Lexi, młodą dziewczyną mająca za sobą trudne dzieciństwo. Trójka nastolatków staje się nierozłączna. Niestety pewnego letniego dnia młodzi ludzie popełniają złą decyzję, w wyniku której dochodzi do wypadku samochodowego. Jego konsekwencje odmienią losy wszystkich bohaterów….

Autorka zręcznie buduje więzi między bohaterami i splata je ze sobą. Doskonale potrafi przedstawić nam ich zachowania i uczucia, nie boi się mocnych słów. Bohaterowie są niezwykle wiarygodni i autentyczni. „Nocna droga” to piękna opowieść o miłości macierzyńskiej i tej pierwszej młodzieńczej a także o trudnych wyborach i konsekwencjach tych wyborów.

Twórczość Kristin Hannah wpisuje się w nurt poruszającej literatury kobiecej. Każda następna powieść amerykańskiej autorki poszerza rzeszę jej zwolenników. Gorąco polecam,

Materiał:  Kamila Matylis - PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Ponad pół miliona mężczyzn ma na imię Andrzej. Zobacz inne ciekawostki

563 554 – dokładnie tylu mężczyzn w Polsce ma na# imię Andrzej i dokładnie tylu już we wtorek ma imieniny. Na naszym portalu dane.gov.pl poszukaliśmy także innych ciekawych informacji o solenizantach. Sprawdźcie, co znaleźliśmy.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)