Biskup Włodarczyk strzelił karnego. Diecezjalny turniej (film)
fot. Marcin Jarzembowski
Drużyna bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła zwyciężyła w turnieju# piłki nożnej i rzutów karnych, jaki rozegrano na obiektach Klubu Sportowego „Gwiazda”. Ranga diecezjalna, a także odbywające się Mistrzostwa Europy, sprawiły, że do rywalizacji stanęło wielu pasjonatów sportu.
Turniej stanowił część obchodów dnia młodszej służby liturgicznej. – To z pewnością przestrzeń do skutecznej ewangelizacji. Nie tylko spotkanie przy ołtarzu, ale spędzanie wspólnego czasu z młodymi chłopakami właśnie na boisku – powiedzieli diecezjalni duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.
Wszystko było – jak zawsze – na najwyższym poziomie. Dobrze przygotowane obiekty, a przy tym zaangażowanie wielu osób, w tym profesjonalnych sędziów piłkarskich. – Nie poddawajcie się – mówił bp Krzysztof Włodarczyk do zawodników jednej z drużyn, która przegrała mecz. – Musicie ustalić taktykę i dobrze zaatakować przeciwnika – dodał, sam skutecznie strzelając jeden z rzutów karnych.
Drugie, trzecie i czwarte miejsca w meczach zajęły kolejno drużyny z parafii św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, św. Kazimierza w Łochowie i Matki Bożej Bolesnej w Cielu, a wrzutach karnych ze wspólnot Świętej Trójcy w Bydgoszczy, Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Bydgoszczy oraz św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. – Niezależnie od miejsca czujemy się zwycięzcami, bo miłość do piłki nożnej mamy w sercach. Na mistrzostwach kibicujemy Polsce, wierząc w jej zwycięstwo – powiedzieli Kornel, Miłosz, Jan, Eryk i Bartek z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej. W ich drużynie na bramce stanęła Dominika. – Trochę wpuściłam piłek, by dać chłopakom fory, a tak było dosyć łatwo – dodała.
Najlepszym zawodnikiem całego turnieju okazał się Piotr Turowski z parafii w Cielu, bramkarzem Ryszard Magierowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a strzelcem Salwin Cyzio z tej samej wspólnoty.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)