Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

23 października 2021

Całkowity zakaz odwiedzin chorych. Do jakich szpitali nie wejdziesz?

fot. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy

fot. Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy

W związku ze zwiększającym się zagrożeniem epidemiologicznym i# coraz większą ilością potwierdzanych nowych przypadków zakażenia Covid–19 w województwie kujawsko–pomorskim w niektórych szpitalach wprowadzono zakaz odwiedzin pacjentów.

Na taki ruch zdecydowały się niektóre szpitale w Bydgoszczy. Jednym z nich jest Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Na stronie tej placówki medycznej widnieje informacja, że od 19 października jest całkowity zakaz odwiedzania pacjentów, a wszelkie informacje o stanie zdrowia chorego otrzymuje osoba upoważniona do tego.

Innym szpitalem, który tak samo postąpił jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy. W trosce o dobro pacjentów zakaz odwiedzin został nałożony, aż do odwołania. Obowiązuje on od 20 października. Jednocześnie w komunikatach Centrum Pulmonologii informuje, jak dostarczać i odbierać rzeczy pacjentów. Treść komunikatu można przeczytać tutaj.

Taka sytuacja powinna przypominać, byśmy dbali o siebie i byli ostrożni w obliczu chorób w tym okresie jesienno–zimowym.

Oceń artykuł: 53 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (6)

  praownik, w dniu 23-10-2021 10:20:14 napisał:

  Zakaz odwiedzin obowiązuje również w Bizielu oraz MSW i A

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Dawid, w dniu 23-10-2021 17:01:39 napisał:

  Proszę przeczytać ten przykładowy artykuł: https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-odwiedzin-w-szpitalach-to-bezprawie-beda-nowe-wytyczne-6674984922684032a.html

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Ahmed, w dniu 23-10-2021 22:03:23 napisał:

  Zakaz odwiedzin chorych to bestialstwo. Podobnie bestialsko zachowali się księża nie świadcząc posługi w szpitalach podczas wcześniejszych bezprawnych lokdałnów. Dziś doktorków Mengelków nie brak.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Jururur, w dniu 24-10-2021 13:59:12 napisał:

  Co za sprzedajne mendy. Umiera wam kochana osoba i nie możecie jej odwiedzić. Moga wszystko, wykończą nas wszystkich.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomidor zwykły
3,99PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Budowa hal
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)