Dziś mamy 28 marca 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

07 marca 2023

Ciekawa lekcja o teatrze. Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

fot. powierzone

fot. powierzone

Na lekcję o teatrze do Biblioteki Dziecięcej przybyły Pszczółki i Biedronki z Przedszkola# „Donald”. Najważniejsze elementy teatru, rodzaje kukiełek, zasady zachowania w teatrze oraz dlaczego kurtyna jest czerwona… Tego dowiedzieliśmy się podczas pogadanki.

Przedszkolaki również wysłuchały bajeczki o tym, jak Fenek z przyjaciółmi udał się do teatru  na przedstawienie „Calineczka”. Dzieci opowiadały o swoich wizytach w teatrze, a także o własnych występach w przedszkolu. Następnie wybrane osoby wcieliły się w role trzech świnek, wilka i trzech domków, po czym odegrały przedstawienie. Jako ciekawostkę, przedszkolaki mogły zobaczyć teatrzyk Kamishibai. Bibliotekarka przedstawiła bajkę „O Panach Palcach”. Biedronki i Pszczółki na zakończenie wykonały piękne prace plastyczne, właśnie o paluszkach. Po odrysowaniu dłoni, każdy stworzył pięciu różnych aktorów, z różnymi minami, w różnych strojach, z przepięknymi nakryciami na głowach.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Gruźlicy. Jakie są najczęstsze objawy tej choroby?

Światowy Dzień Gruźlicy obchodzony był 24 marca dla upamiętnienia dnia, w którym #niemiecki mikrobiolog Robert Koch odkrył prątek gruźlicy. Święto zainicjowała 100 lat później Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) - 24 marca 1982 r., aby podnosić świadomość i szerzyć wiedzę.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)