Dziś mamy 29 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 października 2020

Ciekawa lekcja przyrody. Przedszkolaki ze „Słoneczka” z wizytą w sadzie

fot. Przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Przedszkole Słoneczko w Nakle

5 października 2020 roku dzieci z grupy „Sprytne kotki” i „Tęczowe gwiazdeczki” z nakielskiego Słoneczka udały #się na wycieczkę do sadu w Sucharach.

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią, poznanie wyglądu drzew owocowych rosnących w sadzie oraz integracja grupy.

W sadzie powitał nas Pan Grzegorz, który oprowadził nas i opowiedział kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Dzieci grzecznie spacerowały pośród małych i większych drzewek podziwiając i zbierając rumiane jabłka. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Zapach i błyszcząca skórka jabłek była najlepszą zachętą do spożywania witamin.

Następnie dzieci miały okazję do brania udziału w zabawach muzyczno- ruchowych na świeżym powietrzu oraz do zabaw z chustą animacyjną i piłką.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

Dziękujemy właścicielom sadu oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody i pełne witamin jabłka.

Materiał: Marzena Mikołajczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)