Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2023

Co z budynkiem przy Młyńskiej? Plany na przyszłość

fot. archiwum

fot. archiwum

Budynek administracyjny przy ul. Młyńskiej #5 w Nakle niedługo będzie stał pusty. Obiektem zarządza powiat. Czy są wobec niego jakieś plany?

Zarząd Dróg Powiatowych ma dwie siedziby. Biura znajdują się w budynku przy ul. Młyńskiej w Nakle, a tzw. baza materiałowa jest położona w Paterku przy ul. Wyzwolenia. Od jakiegoś czasu informuje się o tym, że ZDP ma mieć jedną siedzibę. Za dwa lata ZDP ma przenieść się do Paterka na stałe, także z częścią administracyjną. ZDP starał się o taką możliwość od dawna. Dlatego też, ma zostać wydzielona część terenu w Paterku i ma zostać tam wybudowana baza dla tej instytucji. Teren, który upatrzył sobie na ten cel powiat należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ta instytucja zadeklarowała chęć przekazania terenu pod budowę bazy dla ZDP. Jak poinformował starosta nakielski Tadeusz Sobol, powiat będzie starał się o pieniądze na budowę takiego obiektu. Z kolei, jeżeli chodzi o budynek przy ul. Młyńskiej, to poza tym, że na razie stacjonuje tu ZDP, był on siedzibą także dla administracji GDDKiA, ale instytucja ta przeniosła się stamtąd.

Przekazany wojewodzie?

Obiekt za wspomniane dwa lata będzie więc pusty. Czy są wobec niego jakieś plany? Okazuje się, że niedawno powiat przejął tę nieruchomość od Skarbu Państwa. Zawarty został akt notarialny. – Jest tam taki zapis, że jeżeli w ciągu czterech lat, ten budynek nie zostanie przeznaczony na cel wskazany, to ta darowizna jest odwołana i ten budynek przechodzi na Skarb Państwa – wyjaśnił starosta Sobol. Przeznaczenie budynku przy Młyńskiej to cele związane z administracją. Starosta zapowiedział, że budynek miałby zostać przekazany wojewodzie. Zanim to jednak nastąpi planowana jest w nim wymiana 19-letniego pieca centralnego ogrzewania. Koszty tej wymiany pokryje powiat. – W każdym momencie ten piec może ulec awarii i nie będzie nadawał się już do kolejnej naprawy – poinformował starosta. Radny rady powiatu Adam Tchórzewski zasugerował, żeby powiat zostawił sobie te budynek. Taka możliwość, jak zapowiedział starosta jest brana pod uwagę przez powiat, ale jeżeli wojewoda wyrazi zgodę na zmianę przeznaczenia budynku. Wtedy powiat sam określi cel przeznaczenia budynku i będzie go w odpowiedni sposób adaptował i zajmował.

Źródło:  

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (6)

  Tak tak, w dniu 05-12-2023 17:50:43 napisał:

  No i mamy kolejne biura administracji a podobno ma się zmniejszać.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Lary, w dniu 05-12-2023 18:53:02 napisał:

  Mieszkania lepiej na sprzedaż zrobić . Może się uda budynek przekształcić

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Fuszka, w dniu 05-12-2023 19:12:24 napisał:

  I cyk, Pan Tadych za milion wymieni kocioł. Czekam na przetarg, do informacji publicznej !

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Ewa , w dniu 05-12-2023 21:36:20 napisał:

  Przekształci na mieszkania

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Kkkk, w dniu 05-12-2023 21:46:37 napisał:

  Pracowałem w tym budynku 10 lat to były stare dobre czasy...

  odpowiedz

  • -1 (3)

  00, w dniu 05-12-2023 21:49:28 napisał:

  A co ze szkołą muzyczną na ks.Skargi jakoś cicho??

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Jp, w dniu 06-12-2023 07:27:16 napisał:

  Będą śmieci składować jak na długiej

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Anonim, w dniu 06-12-2023 17:21:07 napisał:

  w końcu starostwo będzie miała pomieszczenia aby archiwum przenieś

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Z pewnego źródła, w dniu 06-12-2023 21:23:17 napisał:

  Z dobrze poinformowanych źródeł zbliżonych do radnych-wiem,że rozmowy toczą się z Kurią by przejąć budynek za symboliczną "złotówkę" i stworzyć siedzibę Caritasu.Polecam ten "wątek" gazecie regionalnej"Powiat" by zaczęła w tej sprawie dociekać u źródeł i samego Starosty.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Xvb, w dniu 06-12-2023 21:28:42 napisał:

  No jak by do tego doszło to byłby skandal nad skandale, pewnie pisiorki wymyślili ?? Antoni was nie wybroni…. A tak z innej beczki, kiedy zmiany w ARMiR ???

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

"Bilans – trzecia pora roku". Senior w izolacji więziennej

Polskie społeczeństwo starzeje się, co ma swoje odzwierciedlenie# także w populacji skazanych. Funkcjonariusze Służby Więziennej wychodzą naprzeciw pojawiającym się potrzebom w zakresie podejmowania oddziaływań resocjalizacyjnych dostosowanych do osadzonych w wieku senioralnym. W Zakładzie Karnym w Potulicach rozpoczyna się kolejna edycja programu resocjalizacji sprzyjającego przygotowaniu do readaptacji społecznej seniorów pn. „Bilans – trzecia pora roku”.

(czytaj więcej)
0

Prace archeologiczne zakończone. Co kryła ziemia pod budynkami?

Na placu, po zburzonej części kompleksu budynków siedziby #komendy wojewódzkiej PSP, zakończyły się prace archeologiczne. W ubiegły piątek dokonano odbioru tych robót, co ostatecznie skończy się stosownym protokołem.

(czytaj więcej)
0

Święto UMK w Toruniu. W 2023 roku mury uczelni opuściło 4 246 absolwentów

Toruńska Alma Mater obchodzi dziś (19 lutego) swoje święto. #W uroczystości uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

(czytaj więcej)
0

Program resocjalizacji w potulickiej jednostce. Zapobieganie skutkom izolacji

Kiedy zapada wyrok 25 lat pozbawienia wolności...# Kiedy zapada wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.... Wyrok. Więzienie. Cela. Funkcjonariusz w mundurze. Dźwięk zamykanych krat. Dźwięk zamykanej celi. Czas. I jeszcze raz czas. Codzienność. Tu słowo wolność nabiera innego znaczenia. Niezbędne zatem jest podejmowanie adekwatnych oddziaływań wobec skazanych na długoterminowe kary pozbawienia wolności, to grupa osadzonych wymagająca szczególnej uwagi. Wychodząc naprzeciw potrzebom Zakład Karny w Potulicach już kolejny rok realizuje program resocjalizacji z zakresu zapobiegania negatywnym skutkom izolacji, zwłaszcza wobec skazanych odbywających długoterminowe kary pozbawienia wolności pn. Artefakt, który zajął I miejsce w Konkursie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej na najlepszy program resocjalizacji.

(czytaj więcej)